DzieckoNews

Pomysł na prezent dla dziecka – Wielka fabryka potworów

Dziecko już od swoich pierwszych dni jest małym odkrywcą i wciąż eksperymentuje. Robi to przy pomocy swoich zmysłów, gdyż to dzięki nim odkrywa nowy świat. Poznaje odgłosy, smaki, faktury dotykowe, emocje, relacje społeczne itd. To ciągłe odkrywanie nieznanego jest potrzebą każdego malucha, dlatego też najlepszym gwiazdkowym prezentem, będą zabawki umożliwiające to.

Dzięki eksperymentowaniu dziecko staje się odkrywcą, które ma wpływ na rezultat swego działania. Potrzeba odkrywania świata jest bardzo wielka, wystarczy, że zadbamy o to, by eksperymentowanie było bezpieczne, a przyniesie to mu na pewno wiele korzyści. Co badają dzieci ? Wszystko: wodę, piasek, mąkę, mydło, podłogę i wiele innych. Dlatego też warto pielęgnować te umiejętności i na święta przygotować coś, co pozwoli im na dokonanie kolejnych eksperymentów. Takich zabawek jest na rynku naprawdę wiele, a jedną z nich jest Wielka Fabryka Potworów od Dante.

Dante – Wielka fabryka potworów

Wielka Fabryka Potworów to jeden z 2 produktów należących do grupy Fabryka Potworów. Jest to nowość z serii Crazy Science. To właśnie ona wprowadza dzieci w świat eksperymentów.  Mamy tu zestaw, w którym możemy zebrać, aż 24 różnych potworków o unikatowym wyglądzie i życiorysie, który oparty jest na cechach prawdziwych zwierząt.

Zawartość opakowania to akcesoria niezbędne do stworzenia struktury hydraulicznej, która pozwoli na stworzenie wód płodowych o konsystencji slime, a także przetransportowanie ich do pojemnika z potworkiem.

Dziecko napełnia wodą naczynie, następnie za pomocą strzykawki przetransportowuje ją do probówki, w której znajduje się kula z ukrytym w środku potworkiem. Po zetknięciu się masy z wodą obserwuje jego stopniowe pojawianie się. Całość jest naprawdę atrakcyjnie wizualnie,  a w dodatku mamy tu efekt niespodzianki, gdyż nie wiemy, co za potwór pojawi się tym razem. Możemy jedynie zasugerować się kolorem oraz rozpiską dołączona do zestawu.

Zabawka wpływa na zmysły poznawcze, a przy tym zapewnia dzieciom mnóstwo frajdy. Nauka połączona z zabawą jest zawsze najlepszym rozwiązaniem.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko