NewsPorady

Planowanie wesela – od czego zacząć?

Sezon ślubny rozpoczęty. Być może Wy też stoicie przed dylematem jak i od czego zacząć przygotowania ślubne. Kto to przeżył ten wie, że nie jest to wcale takie proste. Dlatego też na początek proponuję Wam, abyście usiały razem ze swoim partnerem przy stole, wzięły kartkę i długopis w rękę i spisali krok po kroku, co należy zrobić. Wtedy będziecie mieli pewność, że nic nie zostanie pominięte. Ja postaram się Wam w tym pomóc – oto lista 10 kroków, których nie można pominąć.

 

 

Krok 1

Zacznijcie od wyobrażenia sobie jak ma wyglądać Wasz idealny, wymarzony ślub. Dlatego zanim ogłosisz całemu światu Waszą radosną nowinę, warto najpierw usiąść i przedyskutować najważniejsze sprawy, czyli kiedy odbędzie się ślub, ile zaprosicie gości, w jakim stylu chcielibyście go urządzić, jakie formalności czekają Was do załatwienia.
Krok 2
Wybór zaproszeń ślubnych oraz ustalenie listy gości, bo czymże jest wesele bez gości ;). Zapraszając pamiętaj o tym, aby na zaproszeniach umieszczać zwroty, które jasno dadzą do zrozumienia czy oczekujesz że przyjdzie para lub tylko jedna osoba (np. z osobą towarzyszącą). Wiele firm oferuje również już gotowe, piękne teksty. Wtedy wystarczy, że podasz tylko imię i nazwisko osób, których zaproszenie dotyczy. Wybór jest przeogromny i bardzo łatwo dopasujesz je do motywu przewodniego wesela. Zajrzyj na stronę Zapi.pl – tam znajdziesz nie tylko wspomniane zaproszenia, ale również akcesoria ślubne, dekoracje stołu, księgę gości itp.
Krok 3
Budżet i planowany koszt wesela to bardzo ważna sprawa. Nie ukrywajmy, że za pięknym weselem i ślubem stoją często niemałe pieniądze. Dlatego warto jest określić budżet wydatków weselnych, który uchroni Cię przed przykrą niespodzianką a może i nawet szokiem już po Twoim najważniejszym dniu ;-). Po co macie wchodzić w nową drogę życia z długami ?
Krok 4
Załóż sobie planner – najlepiej na komputerze lub notatniku. Jak Ci wygodniej. Miej również pod ręką aparat (może być ten w telefonie). Nigdy nie wiadomo co Cię zainspiruje. Może zauważysz piękne kwiaty pasujące do bukietu? Warto wtedy zrobić im zdjęcie, żeby niczego nie zapomnieć.

 

Krok 5
Wybór daty ślubu. Pomyśl czy wolisz, aby uroczystość odbyła się zimą, czy może upalnym latem, lub wczesną wiosną? Każda pora roku ma w sobie coś magicznego, dlatego warto użyć wyobraźni i zastanowić się czy wolisz puchowy śnieżny kocyk, czy może gorącą letnią noc :).
Krok 6
Miejsce ślubu i wesela warto wybrać odpowiednio wcześnie. Te bardziej urokliwe miejsca są mocno oblegane i często na wolny termin czeka się nawet kilka lat. Poza tym jeśli marzy Ci się ślub w plenerze to pamiętaj, że potrzebujesz czasu na załatwienie formalności związanych z uroczystością.
Krok 7
Nie bój się prosić o pomoc. Planowanie ślubu w pojedynkę to niezłe wyzwanie, dlatego też warto w niektórych kwestiach zapytać o poradę. Łatwiej jest znaleźć rozwiązanie we dwoje, niż stawić czoła wszystkiemu w pojedynkę.
Krok 8
Jeden z najprzyjemniejszych punktów to wybór sukni ślubnej. Chociaż wcale nie taki prosty. Nie bój się wybrzydzać ;), nie kieruj się wyborami innych. W końcu to Twój wielki dzień. Poszukaj salonów z sukniami, wybierz się na targi mody ślubnej. W większych miastach odbywają się one zazwyczaj na początku roku.
Krok 9
Coraz bardziej popularna staje się lista prezentów. Być może warto taką ustalić? Pamiętaj, że wszyscy goście chcą sprawić Wam przyjemność i pomóc na starcie Nowej Drogi Życia. Jednak jeśli dostaniecie w prezencie 5 takich samych robotów kuchennych, czy ekspresów, może to być trochę kłopotliwe. Taką listę możecie na przykład przekazać swoim mamom, a one już dyskretnie poinformują rodziny o Waszych oczekiwaniach.
Krok 10
Zrelaksuj się przed swoim ślubem. To ważne, abyś była w ten dzień uśmiechnięta, miała pozytywne nastawienie i dobre samopoczucie. Może warto więc zabrać świadkową na małe SPA na kilka dni przed uroczystością? Na koniec pamiętaj – baw się dobrze!

A Wy jesteście przed czy już po tym wielkim dniu?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News