NewsZdrowie

Pilates z obręczą – czy warto ćwiczyć z ringiem?

Standardowy trening pilates jest zapewne znany dość dużej grupie odbiorców. Jednak czasem warto jest sięgnąć po przyrządy, które pomogą nam w wykonywaniu ćwiczeń. Obręcz z obciążeniem będzie dodatkowym oporem podczas wykonywania ćwiczeń, przez co silniej angażuje do pracy mięśnie nóg, ramion, pleców i klatki piersiowej. Na czym polega pilates z obręczą i dlaczego warto włączyć ten rodzaj obciążenia do swoich codziennych ćwiczeń?

Pilates z obręczą to jeden z wariantów tej popularnej formy ćwiczeń. Obręcze pilates robione są z giętkiego metalu pokrytego antypoślizgową powierzchnią, ale dostępne są również te wykonane z elastycznej gumy czy plastiku. Na zewnątrz ringi posiadają specjalne uchwyty, ułatwiające trzymanie krążka.

Pilates z obręczą – na czym polega?

Obręcz DOMYOS jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy mieć dodatkowy opór podczas ćwiczeń. Przyrząd jest wykonany z elementów,  które można ze sobą połączyć, w celu zrobienia większego koła, ewentualnie można je również zmniejszyć. Dzięki temu możemy umieścić go w różnych miejscach – w dłoniach, między udami, kolanami, między ręką a nogą itd. To sprawi, że dana grupa mięśniowa będzie pracować intensywniej. Na przykład obręcz trzymana między kolanami z obiema nogami uniesionymi do góry, wzmocni mięśnie ud oraz brzucha. Jest tu także spora dowolność w wykonywaniu ćwiczeń. Możemy ćwiczyć na stojąco, siedząco, leżąc na plecach, brzuchu lub na boku. Dodatkowo każde ćwiczenie pilates z obręczą zwiększa się naszą ogólną wytrzymałość i siłę oraz poprawia kondycję mięśni głębokich i przykręgosłupowych.

Pilates z obręczą

Pilates z obręczą

Pilates z obręczą – jakie są zalety tych ćwiczeń

Ćwiczenia pilates z wykorzystaniem obręczy przyniosą wiele korzyści. Na pewno można zaliczyć do nich zwiększenie ogólnej siły i wytrzymałości. Dzięki nim często zaniedbywane podczas treningów mięśnie głębokie, w końcu będą miały okazję się „wykazać”. Intensywnie wzmacnia wybrane grupy mięśniowe oraz uelastycznia mięśnie przykręgosłupowe. Dzięki użyciu obręczy poprawia się balans i równowaga.

Pilates z obręczą – jaką obręcz wybrać?

Zazwyczaj kółka do pilatesu pokryte są antypoślizgową warstwą. Bywa też tak, że mają dwa uchwyty na zewnątrz. Służą one ułatwieniu podczas trzymania krążka w wybranej pozycji.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News