NewsPorady

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Kto już ma to za sobą ten wie doskonale, że wybór pierścionka zaręczynowego dla ukochanej to nie lada wyzwanie. Każdy przyszły narzeczony staje dość często przed sporym dylematem. Przed samym kupnem pierścionka zaręczynowego czeka go kilka decyzji do podjęcia. Musi zdecydować między innymi jaki koloru złota, fasonu, rozmiaru, a także rodzaju kamienia wybrać.

Podstawową decyzją będzie tu oczywiście kolor złota. Należy pamiętać, że warto zdać się tutaj na gust i upodobania przyszłej narzeczonej. Jak to zrobić nie pytając ją o zdanie? Bo przecież chcemy, aby była to tajemnica. Wystarczy zwrócić uwagę na to, jaką biżuterię nosi na co dzień.  Gdy wybiera srebro, to dobrym wyborem może okazać się pierścionek wykonany z białego złota. Kolorem nie różni się od srebra i doskonale będzie współgrał z resztą biżuterii. Natomiast, gdy na jej szyi wisi złoty łańcuszek, a uszy zdobią również złote kolczyki to nie zbaczajmy z tego toru i zdecydujmy się na żółte złoto. Są oczywiście także modele w dwóch kolorach, ale przeznaczone są dla pań, które nie posiadają jednej konkretnej preferencji.

Fason pierścionka to kolejna ważna decyzja do podjęcia. Tutaj także ważną rolę odgrywa styl noszonej biżuterii przez narzeczoną. Gdy lubi delikatne dodatki to decydujemy się na elegancki i dyskretny wzór pierścionka, z centralnie umiejscowionym brylantem w oprawie szatonowej. Pierścionki zaręczynowe z brylantem sprawdzają się za każdym razem. Jeśli jednak Wasza wybranka lubi bardziej ozdobną biżuterię to powinniście poszukać czegoś oryginalnego, coś co posiada odważne kształty. Może to być model z jednym kamieniem lub wielokamieniowy. W tych modelach brylanty mogą być połączone z kolorowymi kamieniami szlachetnymi.

Rozmiar pierścionka to bardzo istotna rzecz. Najlepiej jest zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka za pomocą suwmiarki lub innego narzędzia i przymierzyć z palcem narzeczonej. Jednak pamiętajmy, że lepiej zrobić to w tajemnicy i tutaj dobrą opcją będzie przyniesienie jej innego pierścionka do salonu. Wtedy sprzedawca zmierzy i dobierze odpowiedni rozmiar według tego wzoru.

Dobranie odpowiedniego pierścionka jest wyborem nie łatwym, jednak pamiętajcie, że sprowadza się to wszystko do tego, aby pokazać przyszłej narzeczonej, że jest dla nas ważna. Dlatego trzymam kciuki za Wasze oświadczyny i mam nadzieję, że po moich poradach Wasz wybór będzie odrobinę łatwiejszy. Pochwalcie się czy już dokonaliście takiego wyboru Panowie? No i Panie zdradźcie jaki pierścionek wybrał dla Was narzeczony czy też już mąż ?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News