Za oknami zima, brak słońca niestety daje w kość. Wokół same szarości, brak zieleni i koloru. Tak, mnie też dopadła chandra, jednak postanowiłam powiedzieć jej dość. Zaczęłam zastanawiać się jak mogę wprowadzić odrobinę słońca. Wpadłam na pomysł, aby zrobić to poprzez dodatki do salonu. Postanowiłam wziąć się do pracy i odmienić salon na wiosnę. Przecież w końcu kiedyś ona do nas przyjdzie :).

Zasady dobierania dodatków

Aby wybrać odpowiednie dodatki do salonu należy kierować się, na pierwszym miejscu, zasadą ich funkcjonalności. Później zwracamy uwagę na aspekty kolorystyczne i ich dopasowanie do reszty mebli. Całość powinna ze sobą współgrać. Warto więc zdecydować się na jeden kolor, który będzie kolorem przewodnim. Fajnie, jeśli wybrane dodatki będą także oryginalne.

Obrazy

To co zawsze dobrze spełnia funkcję dekoracyjną, to oczywiście obrazy. Piękne widoki ozdobią każdą ścianę, jednak nie warto przesadzać z ich ilością. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór jednego większego obrazu i umieszczenie go na ścianie bez telewizora.

Poduszki

 

Poduszki i poszewki dekoracyjne to idealny sposób na odmianę salonu bez dużego wkładu finansowego. Jeśli posiadacie w nim dużą kanapę w amerykańskim stylu to warto dokupić do niej dużą ilość poduszek, które umilą wspólny odpoczynek i leniuchowanie w dziennej strefie.

Regał na książki

Wiele osób marzy o biblioteczce z regałami pełnymi książek. Jednak nie zawsze mamy miejsce na takie dodatkowe pomieszczenie. Jeśli w Twoim mieszkaniu również występuje taki problem, to można go rozwiązać poprzez stworzenia miejsca na książki. Wystarczy niewielki regał lub półki powieszone na ścianie. Jest na prawdę szerokie wybór opcji, a wśród nich półki i systemy modułowe.

Oświetlenie

Lampy oprócz oświetlenia, pełnią także funkcję dekoracyjną. Zamiast zwykłych egzemplarzy możemy tutaj zawiesić taśmy ledowe. Umieszczamy je w podwieszanych sufitach. Obowiązkowy element każdego salonu to także lampa podłogowa w pobliżu kanapy, która zapewni odpowiedni nastrój.

Jak widzicie bardzo łatwo jest odmienić nasz salon i wcale nie potrzebujemy do tego wielkich nakładów finansowych. Wystarczą odpowiednio dobrane dodatki do salonu.

 

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom