DzieckoNews

Memory na trzy sposoby – Kapitan Nauka

Grę memory znają pewnie wszyscy, albo chociaż kojarzą jej zasady. Szukamy dwóch identycznych kart spośród wszystkich rozłożonych. Jednak dziś chcę pokazać Wam coś więcej niż dotychczas znaną grę – nie jest to zwyczajne memory – to Memory na trzy sposoby!

 

Gra Memory na trzy sposoby to wyjątkowa gra, która rośnie wraz z dzieckiem. Dlaczego? Otóż posiada trzy stopnie trudności dla dzieci w różnym wieku : 2+, 4+, 6+. My jesteśmy w posiadaniu już drugiej edycji tych wspaniałych gier. Memory to wyjątkowa gry przeznaczona dla całej rodziny. Trzy warianty rozgrywki oraz intrygująca szata graficzna nie pozwolą dzieciom się nudzić bez względu na wiek.W zależności od wybranego wariantu, gra trenuje pamięć, spostrzegawczość lub refleks, a także ćwiczy motorykę małą.  Jakie mamy warianty do wyboru?
2+ Pamięć – jest to najprostsza forma gry, przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych. Ten wariant gry bliski jest klasycznemu memory i w ten wariant najczęściej gramy z córką. Jest to typowe memo, czyli należy zapamiętać gdzie znajdują się pary kart.
4+ Spostrzegawczość – przewidziany dla nieco starszych dzieci od 4. roku życia. W tej wersji celem graczy jest nie tylko odkrycie par, ale także wskazanie minimum jednej z  trzech różnic między obrazkami.Gdyż każda z par oprócz tego, że posiada ten sam narysowany przedmiot, czy zwierzę to ma też ukryte różnice.
6+ Refleks – rozrywka przeznaczona dla starszych dzieci. Po odsłonięciu pary przez jednego z graczy wszyscy uczestnicy szukają trzech, dwóch lub jednej  różnicy zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy” – tutaj liczy się przede wszystkim czas!
W każdym z trzech wariantów gra ma swoje zakończenie wtedy, gdy wszystkie karty zostaną odkryte, a wygrywa ten, kto ma najwięcej par.

Każda z gier jest w kolorowym tematycznym pudełku, w którym znajdziemy instrukcję wraz trwałymi, sztywnymi kartami. Zostały one wykonane z troską o bezpieczeństwo dzieci i nadają się już nawet dla dwulatków. Całą zabawę z kartami uatrakcyjnią piękne ilustracje Marty Szudygi, które zachwycą graczy w każdym wieku – od najmłodszych po najstarszych wyjadaczy. To świetny sposób na rozwinięcie spostrzegawczości czy trening pamięci. Poniżej możecie zobaczyć każdą z czterech dostępnych wersji. Przygotujcie się na mnóstwo zdjęć!

Memory na trzy sposoby Zwierzyniec

 

 

 

 

 

 

 

 

Memory na trzy sposoby Zabawy Podwórkowe
Kto podczas gry w chowanego znalazł kryjówkę w krzakach? Jak gra się w kapsle? Kogo złapie ciuciubabka? Gra z pięknymi ilustracjami odkryje przed dziećmi ponadczasowe zabawy z podwórka!

 

 

 

 

 

 

 

Memory na trzy sposoby Co robimy?
Co tak zmęczyło Jasia, że zasnął na kanapie? Dokąd jedzie Mateusz? Dowiedz się, co robią bohaterowie Memory na 3 sposoby!

 

 

 

 

 

 

 

 

Memory na trzy sposoby Świat baśni
Jaki tatuaż ma jednooki pirat? Czym walczy dzielny rycerz? Jakie zwierzątko towarzyszy małej czarownicy? Zagraj w wyjątkowe memory i sprawdź, czy znajdziesz wszystkie różnice!

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszam Was do konkursu w którym można wygrać jedną z czterech gier Memory! 🙂 Konkurs znajdziecie tutaj.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko