DomNews

Lodówki do zabudowy – 3 modele, którymi warto się zainteresować

Lodówki do zabudowy
Lodówki do zabudowy

Lodówka to element wyposażenia kuchni, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie gospodarstwa domowego. Zapewnia ona świeżość wielu produktów żywnościowych oraz wydłuża ich termin przydatności do spożycia. Jeszcze do niedawna była ona osobnym meblem, który można było ulokować w dowolnym miejscu w kuchni i dobrać indywidualny design do wystroju tego pomieszczenia. Jednak coraz większą popularnością cieszą się lodówki do zabudowy (spory wybór można znaleźć na przykład tutaj: https://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy.bhtml). W odróżnieniu od tych wolnostojących są one wkomponowane w wystrój kuchni, dzięki czemu lodówka (podobnie jak pozostałe sprzęty AGD) jet prawie niewidoczna. Odpowiednio zaprojektowany sprzęt nadaje się do zabudowy bez obaw o utratę właściwości chłodzących czy wręcz uszkodzenie. Co prawda modele te są nieco droższe niż odmiana wolnostojąca, mają również nieco mniejszą pojemność, jednak możliwość idealnego wkomponowania w aranżację kuchni a tym samym stworzenie indywidualnego, minimalistycznego designu wynagradza te niedogodności. Którym z modeli warto się przyjrzeć w szczególności?

  1. Samsung BRB260189WW

  2. Electrolux ENN2832AOW

  3. Samsung BRB260087WW

  4. Podsumowanie

Samsung BRB260189WW

Samsung BRB260189WW to jeden z tych modeli, które regularnie zbierają pozytywne opinie wśród klientów. Dość wysoki jak na lodówkę do zabudowy model (prawie 180 cm) jest wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu korzystanie z niego jest bardzo intuicyjne, a sam sprzęt nie sprawia problemów. Innowacyjny system Twin Cooling Plus pozwala na zachowanie różnych temperatur w chłodziarce i zamrażarce, indywidualnie dopasowując optymalną wilgotność dla obu komór niezależnie. Dodatkowo system ten zapobiega mieszaniu się zapachów, dzięki zastosowaniu odpowiednich parowników. Oczywiście lodówka ta wyposażona jest w system No Frost, który – dzięki wzbudzeniu odpowiedniego ruchu powietrza – umożliwia zachowanie jednakowej temperatury w każdym zakamarku sprzętu, co pozwala uniknąć się tak bardzo nielubianych przez gospodynie domowe oszronień i oblodzeń. Model Samsung BRB260189WW umożliwia również dostosowania komór do zapotrzebowania i przekształcenie funkcji jednej z nich z chłodziarki na zamrażarkę tylko dotknięciem guzika. Metalowa tylna ściana to innowacja, pozwalająca na utrzymanie stałej temperatury, dzięki wykorzystaniu właściwości fizycznych materiału, z którego ta ścianka jest wykonana. Opinie osób, które zakupiły ten model, wskazują na to, iż nie żałują oni swej decyzji.

Electrolux ENN2832AOW

Electrolux ENN2832AOW to najtańszy model w tym zestawieniu, co nie znaczy jednak, iż najgorszy. Posiada on ciekawą funkcję zmiany kierunku otwierania drzwi. Tradycyjne lodówki otwierane są zawsze od lewej do prawej, jednak czasem wygodniej jest zastosować rozwiązanie odwrotne. Producenci zazwyczaj sugerują skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy pomogą przeprowadzić cały proces od początku do końca, jednak można to również zrobić samodzielnie. Model Electrolux ENN2832AOW jest wyposażony w funkcję Slow Frost, dzięki której konieczność rozmrażania lodówki ograniczona jest do minimum. Odpowiedni system odprowadzania wilgoci zapobiega szybkiemu tworzeniu się warstwy szronu i znacznie przyspiesza usunięcie go. System kontroli wilgotności w szufladzie pozwala na przechowywanie w niej na przykład zielonych warzyw (fasolka, sałata, bób) czy ziół. Dzięki temu, iż lodówka posiada klasę energetyczną A++ koszty jej posiadania są stosunkowo niewielkie – producent szacuje roczne zużycie prądu na około 230 kWh. Również niski poziom hałasu, wynoszący zaledwie 36 decybeli powinien zachęcić niezdecydowanych do zakupu tego całkiem udanego modelu.

Samsung BRB260087WW

Model Samsung BRB260087WW jest dość podobny, jeśli chodzi o wykorzystane funkcje jak opisany poprzednio Samsung BRB260189WW. Jest on trochę tańszy, jednak posiada gorszą klasę energetyczną, co powoduje nieco większe rachunki za prąd. Posiada długą trwałość działania, dzięki zastosowaniu kompresora Digital Inverter, który zapewnia siedem poziomów chłodzenia. Producent gwarantuje prawidłowe działanie kompresora przez okres dziesięciu lat. Samsung BRB260087WW posiada w wyposażeniu szufladę Take-out Tray, która może służyć do przechowywania ulubionej żywności, ale może być również usunięta, by zwiększyć wielkość powierzchni użytkowej – wybór należy do posiadacza. Półka Easy Slide to z kolei proste, ale efektywne rozwiązanie znacznie poprawiające dostępność produktów, znajdujących się w zamrażarce. Dotychczasowi użytkownicy chwalą bardzo dobre wykonanie oraz wykończenie, podkreślając wysoka jakość materiałów, z których model ten wykonano.

Podsumowanie

Który z tych modeli wybrać? To kwestia indywidualnego podejścia. Pierwszy z modeli ma najwyższą cenę, jednak jako jedyny posiada klasę energetyczną A+++, dzięki czemu coroczne koszty zużycia energii będą mniejsze. Każda z lodówek ma swoje indywidualne cechy, które – niezależnie od ceny – mogą przypaść do gustu i spowodować, iż właśnie ten model kupimy do naszej wymarzonej kuchni. Opinie klientów w sklepach świadczą o tym, iż każdy z modeli ma swoich zwolenników, którzy wyrażają zadowolenie z posiadania danego modelu. Warto więc przed zakupem zastanowić się, która z tych lodówek spełni nasze oczekiwania.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom