DzieckoNews

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Jedna zabawka i kilka kreatywnych zastosowań? To wcale nie trudne, gdyż w dziecięcym świecie wszystko jest możliwe. Maluchy podchodzą przecież do zabawek nieszablonowo i często wykorzystują je w zupełnie nowy sposób. Czasem nie ma to nic wspólnego z tym co proponuje producent, co więcej nie jest nawet oczywiste dla dorosłych. Dlaczego, więc nie wykorzystać tego potencjału?

 

To ciekawe wyzwanie przyjęłyśmy wraz z Julką od Fabryki Wafelków. Miałyśmy za zadanie pobawić się wspólnie i znaleźć kilka sposobów na użycie jednej zabawki. Niemożliwe? W rzeczywistości okazało się to być dla nas sporą frajdą. Jaką zabawkę wybrałyśmy do tego wyzwania?

Janod, Zestaw Artystyczny Magiczne Farby Pastelowy Czar

 

 

 

Zestaw artystyczny Magiczne farby Pastelowy Czar francuskiej marki Janod zawiera 6 kart do samodzielnego pokolorowania farbami. Krawędzie poszczególnych obrazków na kartach nie wchłaniają farb, dzięki czemu nawet mało wprawny artysta poradzi sobie z dokładnym pomalowaniem każdego elementu obrazka. Po skończonej pracy obrazki oprawić można w ramki, dzięki czemu staną się wspaniałym elementem dekoracyjnym pokoju dziecka.  W zestawie znajduje się 6 kart z obrazkami do pokolorowania, 5 kolorowych farbek, paleta, pędzelek i narzędzie do nakładania farby na paletę oraz instrukcja.

Farby mają przepiękne intensywne kolory. Możemy je mieszać na palecie i otrzymujemy efekty cieszące oko dziecka jak i dorosłego. Samo nakładanie farbek przy pomocy, nazwijmy to, pipety uczy dziecka precyzji. To takie nasze pierwsze kreatywne wykorzystanie zabawki. Julce bardzo podobało się nabieranie farb (trochę potrzebowała pomocy) i mieszanie kolorów – poznawanie nowych i nauka ich nazewnictwa. Świetne połączenie nauki poprzez zabawę.

 

Malowanie odbywa się bardzo prosto, kartki nie chłoną farby i każdy maluch z łatwością stworzy na nich piękne obrazy. Julka była zachwycona i od razu przystąpiła do tworzenia swego dzieła. Takie kreatywne zabawy są jednymi z jej ulubionych. A ja, mama, obserwowałam jak powoli pojawia się na specjalnej kartce piękny rysunek. Taki rysunek możemy tworzyć zgodnie z przykładami zawartymi w dołączonej książeczce, bądź zdać się na własną wyobraźnię i dobierać kolory według własnego uznania – ten drugi sposób zdecydowanie bardziej odpowiadał mojej córce.

 

 

 

 

 

 

 

A co jeśli wykorzystamy wszystkie kartki załączone do zestawu? Oczywiście nie przerywamy zabawy tylko przenosimy się na zwykłe kartki z bloku – tam też możemy stworzyć coś pięknego. Pamiętajcie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia …. 🙂

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko