DzieckoNews

Kalosze dla dzieci

jakie kalosze wybrać
Kalosze dla dzieci to szczególny rodzaj obuwia, który jest idealnym rozwiązaniem na deszczowe jesienne dni. Sprawdza się także po letnich burzach, dlatego jest to typ obuwia dość uniwersalny. Jakie kalosze wybrać dla dzieci, by były trwałe i nie przemakały? 

Chyba nie ma dziecka, które by nie uwielbiało zabawy na dworze. Jeśli już to są to pojedyncze przypadki i nic w tym dziwnego, gdyż to tam można się najbardziej wyszaleć. Nie ma znaczenia czy to słoneczny dzień, czy też deszczowe popołudnie. Kałuże? Proszę bardzo, zabawa w nich to świetna aktywność. Dlatego rodzice, wybierając kalosze, powinni dbać o to, by małe stópki zostały w odpowiedni sposób zabezpieczone przed przemoczeniem  oraz zimnej.

jakie kalosze dla dziecka

Zakup kaloszy dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Kalosze sprawdzają się świetnie podczas zabawy i spacerów w czasie deszczowej aury, którą mamy  obecnie za oknem. Warto mieć rozeznanie w dostępnych na rynku ofertach,  gdyż są one bogate w modele dla dzieci i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swego malucha.

stonzwear

Podczas zakupu kaloszy zwróćmy uwagę na podeszwę. Trawa po deszczu oraz spadające liście mogą być niesamowicie śliskie i istnieje ryzyko, że nasz maluch poślizgnie się. Dlatego muszą być one wyposażone w odpowiednią, grubą podeszwę antypoślizgową. Zapewnia ona bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni  i właściwą izolację od podłoża. Podeszwa powinna charakteryzować się także dużą przyczepnością, co wzmocni efekt antypoślizgowy.

Kalosze dla dzieci – odpowiednie dopasowanie

Kupując kalosze, pamiętajmy, aby ich rozmiar był odpowiednio dopasowany do stopy dziecka. Tylko to zagwarantuje komfort i wygodę noszenia. Niektóre modele posiadają gumki lub ściągacze u góry buta. Dzięki temu trzyma się on na swoim miejscu. To dobre rozwiązanie dla mniejszych dzieci. Kalosze nie mogą być zbyt wąskie, gdyż wtedy trudniej dziecku zgiąć w nich nogę. Dobrze dobrany but będzie stabilnie ją trzymał, bez ryzyka skręcenia kostki podczas zabawy.

Jaki model wybrać?

Wybór kalosza zależy przede wszystkim od pory roku. Modele ocieplane to idealny wybór na chłodniejsze dni. Możemy zdecydować się na kalosze z pianki, gdyż materiał zapewni dobrą termoizolację i odpowiednią temperaturę wewnątrz buta, dzięki czemu chroni stopy dziecka przed przemarznięciem. Podczas aktualnej  jesiennej  aury, bez  mrozów wystarczą natomiast kalosze bez dodatkowych ociepleń.

Kalosze dziecięce nie muszą być wcale w ciemnych i smutnych kolorach. Kiedyś przyzwyczajeni byliśmy do ciemnej zieleni czy też czerni w tego typu obuwiu. Jednak aktualnie znajdziemy kalosze w różnych barwach. Są również takie z nadrukami np. ulubionych postaci z bajek.

Kalosze Stonz

Bardzo duży wybór kaloszy dla dzieci prezentuje sklep stonzwear.pl. Dla dziewczynek znajdziemy tu ich ulubione kolory, czyli fiolet, róż czy czerwień. Natomiast chłopcy mogą wybrać ciemne czy też z nadrukiem. Posiadają one antypoślizgowe podeszwy. Materiał jest odporny na rozdarcia, a zarazem elastyczny i wygodny, więc nie ma problemu z ich wkładaniem, czy zdejmowaniem.  Nie przemakają – sprawdzone w 100%! W przypadku, gdy aura się popsuje i nadejdą chłodne dni, jest możliwość zwiększenia właściwości termoizolacyjnych poprzez zastosowanie specjalnej ocieplającej wyściółki Rain Boot Liner również dostępnej na stronie sklepu. Nasz wybór padł na kalosze w kolorze różowym, czyli ulubionym kolorze Julii.

A Wy jakie kalosze wybieracie?

Niestety jesień już minęła i mamy zimę.  Wpradzie narazie szczędzi nam sniegu, jednak mimo tego na dworze panuje mróz. Dlatego też wykonując różnego rodzaju prace na zewnątrz warto sięgnąć po kurtki zimowe bhp. Zapewniają one maksymalny poziom komfortu podczas obowiązków wykonywanych przy bardzo niskich temperaturach. kurtka BHP zimowa jest podstawą ubioru każdego pracownika, regularnie przebywającego na świeżym powietrzu.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko

0 %