NewsPorady

Jednodniowa wycieczka po Warszawie – co warto zwiedzić

Tydzień temu razem z rodziną byliśmy w Warszawie na krótkiej jednodniowej wycieczce. Było na prawdę świetnie, gdyż udało nam się zwiedzić kilka ciekawych miejsc, które Wam dziś chciałabym pokazać, a na koniec opowiedzieć również co nam się przytrafiło i jak udało nam się wyjść z małego kryzysu ;).

Pierwsze co zwiedziliśmy zaraz po przyjeździe to oczywiście Stare Miasto. Warszawska Starówka zauroczyła nas kolorowymi kamienicami, wąskimi uliczkami skrywającymi mnóstwo restauracji i kawiarenek. Mamy tu pomnik warszawskiej Syrenki, oficjalny symbol miasta. Jest tam też barbakan i dzwon na ulicy Kanonia. Spacerowaliśmy także po murach Zamku Królewskiego i podziwialiśmy widoki.

Następnie udaliśmy się trasą Traktu Królewskiego. Jest to najbardziej reprezentacyjna trasa w Warszawie, gdyż łączy ze sobą dawne rezydencje królewskie. Wycieczkę zaczęliśmy od Placu Zamkowego, poprzez Krakowskie Przedmieście, aż do Łazienek Królewskich. Drogę swoją zakończyliśmy przy pałacu w Wilanowie. Mieliśmy okazję podziwiać wiele zabytkowych kościołów, parków i pałacyków takich jak : Pałac Prezydencki, zabytkowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego, piękne kościoły oraz kamienice.

Kolejny etap naszej trasy były to Łazienki Królewskie, czyli przepiękny, ogromny park. Idealne miejsce na długie, rodzinne spacery. Znajdziemy tu letnią rezydencję ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Widzieliśmy tam również Pałac na Wyspie, mieliśmy okazję wejść do środka i zwiedzić jego wnętrza, które zdecydowanie nas zachwyciły. Trafiliśmy również na Koncert Chopinowski, który odbywa się latem o godzinie 12 i 16.

Pałac Kultury i Nauki to miejsce zna chyba każdy i to ono było zakończeniem naszej wycieczki. Nie wiem czy wiecie, ale ten budynek był darem narodu radzieckiego dla Polaków. Oczywiście zwiedziliśmy taras widokowy, który znajduje się  na 30 piętrze Pałacu. Niestety, tam właśnie spotkało nas coś niemiłego. Zachwyceni widokami chcieliśmy zrobić kilka zdjęć za pomocą naszego smartfona. Niestety wyślizgnął nam się z ręki i upadł na posadzkę – jak się domyślacie uszkodził się.

Pękł w nim wyświetlacz, jednak mieliśmy szczęście, gdyż przypadkowo trafiliśmy na serwis telefonów samsung, który zaoferował nam nie tylko profesjonalne i na najwyższym poziomie usługi, ale również gwarancję bardzo korzystnej ceny. Okazało się, że potrzebne podzespoły serwis miał na miejscu więc nasza naprawa przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Do końca pobytu w Warszawie nasz telefon został naprawiony. Po usterce nie było śladu, a my mogliśmy nadal korzystać ze smarftona. Wszystko skończyło się szybko i bezproblemowo, a na przyszłość pamiętajcie by uważać podczas robienia zdjęć w pałacu ;).

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News