Porady

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

fotelik samochodowy
fotelik samochodowy

Wybór fotelika samochodowego to ważna decyzja. Masz pytania? Mamy odpowiedzi. Fotelik samochodowy to konieczność, jeśli planujesz wybrać się w podróż, czy nawet po prostu do sklepu z maluszkiem. Ale jakiego fotelika wybrać? Czy wszystkie są takie same pod względem bezpieczeństwa? Jakie kryteria powinny decydować o wyborze odpowiedniego fotelika dla Twojej rodziny?

Rodzaje fotelików samochodowych

Wyróżniamy trzy główne rodzaje fotelików samochodowych:

  1. Foteliki dla niemowląt
  2. Foteliki wielofunkcyjne
  3. Podstawki podwyższające

Foteliki dla niemowląt

Są to foteliki przeznaczone specjalnie dla niemowląt i młodszych dzieci. Zawsze są montowane tyłem do kierunku jazdy i można je stosować od momentu narodzin aż do momentu, kiedy dziecko osiągnie maksymalną wysokość lub wagę określoną przez producenta, co zazwyczaj następuje około pierwszego roku życia.

Takie foteliki są montowane na stałej bazie, która pozostaje w samochodzie. Fotelik można łatwo zdejmować i montować, co ułatwia wnoszenie i wynoszenie dziecka z samochodu.

fotelik samochodowy

fotelik samochodowy

Foteliki wielofunkcyjne

Można je stosować zarówno dla niemowląt, jak i dla starszych dzieci. Rozpoczynają swoją funkcję jako foteliki tyłem do kierunku jazdy, a później, gdy dziecko jest starsze, można je obrócić przodem do kierunku jazdy. Dzięki temu jedno siedzenie może służyć przez wiele lat.

Foteliki wielofunkcyjne są cięższe i większe niż foteliki dla niemowląt. Montuje się je bezpośrednio w samochodzie, używając pasów bezpieczeństwa lub systemu LATCH (system mocowań do montażu fotelików dla dzieci). Ze względu na ich rozmiar i wagę, nie są one przeznaczone do regularnego przenoszenia między pojazdami.

Podstawki podwyższające

Podstawki podwyższające służą do podnoszenia dziecka w samochodzie tak, aby pasy bezpieczeństwa przylegały prawidłowo do ciała dziecka. Są przeznaczone dla dzieci, które mają co najmniej cztery lata i ważą co najmniej 18 kg.

Bezpieczeństwo fotelików

Bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem przy wyborze fotelika. Należy zwrócić uwagę na funkcje bezpieczeństwa oferowane przez fotelik oraz na to, jak fotelik pasuje do Twojego samochodu.

Wszystkie foteliki dostępne na rynku https://www.3kiwi.pl/ muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa. Jednak niektóre z nich mogą oferować dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Nie polecamy zakupu używanych fotelików, ponieważ mogą one być uszkodzone i nie spełniać aktualnych norm bezpieczeństwa.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Porady