DomNews

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim ?

kuchnia w angielskim stylu

Jak urządzić kuchnie w stylu angielskim, która będzie zarazem elegancka i przytulna? Tak by pomimo upływu lat wciąż była na czasie? Decydując się na to rozwiązanie poczujesz się prawie jak na wyspie. Natychmiast nabierzesz ochoty na afternoon tea w szlachetnej porcelanie.

Styl angielski jest kojarzony przede wszystkim z kwiatowymi deseniami, szkocką kratą czy paletą jasnych barw. Jednak ma on wiele twarzy. Urzeka domowym ciepłem a innym razem wyrafinowanym wnętrzem. Jakie są jego oblicza?

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Kuchnia styl angielski charakteryzuje się jasnymi barwami, występuje tu kość słoniowa, ecru czy też lekkie, pastelowe żółcie. Drewniane meble kuchenne posiadają mnóstwo schowków, przegródek, przeszkleń i wiele ażurowych elementów. Fronty szafek posiadają charakterystyczne gzymsy i listewki. Dość często można znaleźć także mosiężne gałki oraz armatura w stylu retro. Dominującym elementem jest także rozbudowany okap, który przypomina kominkowy gzyms. Urządzając kuchnie w stylu angielskim nie zapominajmy o wyspie, która będzie idealnym blatem roboczym czy też stołem, przy którym będzie można wygodnie zjeść posiłek. Pamiętaj, aby zadbać o eleganckie dodatki, na przykład lampy posiadające klosze z mlecznego szkła, patery czy też zegar w stylu retro.

Kuchnia w stylu angielskim w sielskim stylu

Kuchnia w stylu angielskim nie musi być surowa, gdyż takie wnętrza mogą także posiadać wiejski styl. Sielankowa, romantyczna atmosfera spodoba się każdemu. W tej wersji kuchnia ozdobiona jest dekoracyjnymi tkaninami i króluje tu naturalność. Zdecyduj się na lniane zazdrostki, koronkowe bieżniki i poduszki z motywem scenek rodzajowych. W kuchni w styli angielskim pojawić się może angielska krata oraz różane desenie. Ta wersja kuchni idealnie współgra z drewnem o jasnej i ciepłej barwie. Jasne meble mogą być ozdobione motywami kwiatów lub owoców.

Kuchnia w stylu angielskim i blask glamour

Angielskie aranżacje bardzo lubią blask glamour. Taki efekt osiągniemy poprzez dodanie połyskliwych dodatków i wysokojakościowych materiałów. Dzięki nim angielska kuchnia nabierze luksusowego blasku. Uroku doda także kryształowy żyrandol lub hokery obite pluszową tkaniną. Jeśli lubisz jasne wnętrza pomaluj ściany farbą z drobinkami złota, srebra lub pereł.

Styl angielski stał się niezwykle popularny w polskich domach, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że spotykamy go w nich coraz częściej. Ten trend to połączenie elegancji z domowym ciepłem.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom