Czy wiecie, że zawód stomatologa jest uznawany jako jeden z najlepiej opłacanych zawodów. Coraz więcej młodych osób marzy o tym, aby zostać dentystą i leczyć zęby. Oczywiście liczy na to, że zarobki będą bardzo wysokie. Konkurencja jest ogromna, co roku osób chcących studiować stomatologie jest coraz więcej, w najbardziej obleganych uczelniach na 1 miejsce jest ponad 12 kandydatów. Natomiast ci, którzy chcą kształcić się prywatnie, płacą za semestr nauki nawet ponad 40tys złotych rocznie. Skoro kształcenie w tym zawodzie jest tak bardzo drogie, zaczęłam się zastanawiać ile może kosztować wyposażenie gabinetu stomatologicznego, dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową właśnie jako stomatolog. Okazuje się, że ceny wyposażenia są na prawdę różne. Całościowo możemy wydać kwotę od 30 do nawet 400tys. złotych.

Jeśli mówimy o urządzaniu gabinetu stomatologicznego, to warto wspomnieć o tym, że zawód ten jest przez nas raczej nielubiany. Do dentysty chodzimy w większości z przymusu i jedynie w przypadku wielkiego bólu. Wizyta u dentysty kojarzona jest z nieprzyjemnościami, wierceniem w zębach i strachem. Jednak osoby pracujące w tym zawodzie, poprzez odpowiednie wyposażenie wnętrza, mogą sprawić, że zamiast strachu pacjenci będą odczuwali komfort i wygodę i może w końcu polubią te spotkania.

Najważniejszym elementem jest oczywiście fotel dentystyczny. To on służy pacjentom i na nim wykonywane są zabiegi dentystyczne. Ważne by dobrać go tak, aby był komfortowy i funkcjonalny. Jednak oprócz fotela gabinet stomatologiczny powinien posiadać także inne ważne akcesoria, niezbędne do wypełniania ubytków zębowych, a także leczenia kanałowego i innych zabiegów. Ważne jest także odpowiednie dbanie o higienę i dezynsekcję gabinetu. Tutaj przede wszystkim przydadzą się rękawice nitrylowe.To produkt medyczny, przeznaczony do użytku profesjonalnego.

Pacjenci klinik dentystycznych kojarzą je ze specyficznym zapachem, oraz dość surową aranżacją wnętrza. To nie ułatwia przełamania strachu przed wizytą, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Warto więc urządzając wnętrze zrobić je w sposób przyjazny. Przełamać stereotypy i wprowadzić w surowe mury odrobinę życia oraz koloru. To na pewno oderwie uwagę od trwających zabiegów i rozluźni panującą atmosferę. Jako mama zauważyłam, że bardzo mało jest tego typu gabinetów, które zamiast zachęcić do wizyty wręcz odstraszają. Czas to zmienić, tak, aby już od małego przełamać lęk związany z dentystą. Mam nadzieję, że już niedługo coraz więcej gabinetów będzie działało w ten sposób.

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News