Oczywiście każdą podróż zaczynamy od planowania miejsca docelowego. Jednak w momencie, gdy mamy już kupione bilety i zabukowany hotel, pozostaje nam tylko jedno – pakowanie. Czynność uwielbiana i zarazem znienawidzona przez wielu. Jak spakować się na wyjazd, by niczego nie zapomnieć? Stworzyłam dla Was mini poradnik.

Najlepiej całe przygotowanie do pakowania rozpocząć od stworzenia listy. Niby banalne, ale uwierzcie, przydaje się. Szczegółowa lista to pewniak, jeśli chodzi o bezstresowe wakacje. Dzięki niej na pewno nie zapomnimy o paszporcie, czy innych ważnych rzeczach. Dlatego robiąc ją, zanotuj rzeczy niezbędne, pamiętając o uwzględnieniu limitu bagażowego.

Jak spakować się na wyjazd?

Nie zapomnij o apteczce. Może wydaje się ci teraz zupełnie niepotrzebna, jednak wystarczy, chociaż mała kosmetyczka z najpotrzebniejszymi lekami, by czuć się bezpiecznie. W końcu nikt nie chce spędzić urlopu z bólem głowy, gorączką czy innymi problemami żołądkowymi. Jeszcze gorszą opcją byłoby wszystko naraz. W Polsce zapewne dostaniesz wszystkie leki bez problemu, jednak za granicą może okazać się, że Twoje skuteczne tabletki są niedostępne.

Ogranicz płyny, a konkretnie trzymaj się zasad, które panują na lotnisku. Niestety nie raz zdarza się, że podróżujący próbują szczęścia, przechodząc z butelką wody do kontroli bezpieczeństwa. Natomiast już od dawna w całej Europie obowiązuje zakaz przewożenia w ręcznym bagażu płynów w pojemnikach o pojemności powyżej 100 ml. Dodatkowo każdy z płynów powinien się zmieścić w przezroczystym foliowym woreczku strunowym. Na szczęście można je kupić bez problemu.

Pamiętaj, aby dostawać bagaż do obowiązujących ograniczeń. I traktować je bardzo poważnie. W momencie, gdy na stronie linii lotniczych widnieje informacja o bagażu do 23 kilogramów, nie bierzmy więcej. Najlepiej zważmy bagaże jeszcze zanim wyruszymy w domu. Warto zainwestować w walizki, które idealnie wpisują się w wytyczne.

 

Szeroką ofertę znajdziemy na stronie akcesoria-podrozne.pl. Oprócz akcesoriów przydatnych, w podróży znajdziesz tam również wiele innych potrzebnych drobiazgów.

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News