DzieckoNews

Jak przygotować się do świątecznej sesji zdjęciowej?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W sklepach pełno jest świątecznych ozdób i powoli ogarnia nas gwiazdkowy klimat. Jest to także najwyższy czas, aby zrobić sobie sesję świąteczną, której efekty będziemy mogli wydrukować i umieścić zdjęcia w rodzinnych albumach. 

Sesja dziecięca świąteczna – wybór fotografa

Podstawową decyzją, jaką należy podjąć, jest wybór fotografa. Dobrze, aby niebyła to osoba przypadkowa, gdyż nie każdy specjalizuje się w danej dziedzinie. Dobry  fotograf od wesel, nie koniecznie spisze się w sesjach dziecięcych i odwrotnie. Najlepiej wybrać osobę, która ma odpowiednie podejście do dzieci i nie zanudzi ich podczas całej sesji. Oczywiście warto także obejrzeć portfolio takiej osoby, aby wiedzieć, jakiego efektu możemy oczekiwać.

Jak przygotować dziecko do sesji?

Dziecko zawsze idzie na żywioł. I to właśnie jest w dzieciach najpiękniejsze. Ćwiczenie poz przed lustrem raczej nie zda tu egzaminu. Starsze dziecko warto przygotować psychicznie do tego, że będą się świetnie bawić u Pani/Pana X, przebierać się niczym prawdziwe modelki/modele, a wynikiem tego będą cudowne zdjęcia, które wywołają uśmiech na ustach ukochanych babci i dziadka 🙂

Jakie kolory sprawdzą się na sesji świątecznej?

Święta rządzą się swoimi prawami – musi być czerwono, błyszcząco i.. świątecznie! 🙂 Dlatego też najlepiej sprawdzą się ubrania czerwone, bordowe, a także biele, beże i złoto. Oczywiście – można gdzieś przemycić odrobinę zieleni, doskonale sprawdzą się także elegancki granat i ponadczasowa czerń.

Możemy także zadbać o poprawienie ich efektu za pomocą filtru. Dzięki temu nasze zdjęcia świąteczne będą jeszcze bardziej magiczne i bajkowe. Możemy także zastosować jeden preset do wszystkich zdjęć lub podzielić je na grupy, dzięki czemu uzyskamy spójne kolekcje o jednolitym charakterze. Do zdjęć świątecznych idealnie nadadzą się presety do zdjęć od Impresset – https://impresset.pl. Znajdziemy na stronie między innymi preset „Christmas”, przeznaczony właśnie do tego typu fotografii.

Zazwyczaj na sesji świątecznej mamy możliwość stworzyć 2-3 stylizacje, warto więc wziąć kilka ubrań naszej księżniczce – fotograf z pewnością wybierze najodpowiedniejsze do zdjęć. Najlepiej sprawdzą się wszelkie sukienki dla dziewczynek bonprix – nie muszą być z długim rękawem – sukienka na szerokich ramiączkach przełamie zimowy klimat. Ważne by były eleganckie i wpasowywały się w świąteczny, radosny klimat. Warto zabrać również ze sobą eleganckie bluzki dla dziewczynek bonprix i proste spódniczki, lub na odwrót – jednokolorowe bluzki i błyszczące, tiulowe spódnice. Nie zapomnijcie o ozdobach do włosów – opaskach z kokardami, czy stylowych czapkach, a także rajstopkach i bucikach – nie koniecznie będzie je widać, aczkolwiek będą stanowić eleganckie tło całości.

Zdjęcia z sesji świątecznej – gdzie wykorzystać?

Świąteczne sesje zdjęciowe są cudowną pamiątką dla całej rodziny. Kolekcjonując zdjęcia z kolejnych lat możemy obserwować to, jak dzieci rosną i szybko się zmieniają. Najładniejsze ujęcia mogą wylądować w ramce na kominku, na płótnie na ścianie w korytarzu, czy też specjalnie stworzonej fotoksiążce. Będą one idealnie nadawać się także na świąteczną kartkę oraz kalendarz noworoczny dla bliskich. Zastosowań zdjęć jest wiele, a pamiątka – na całe życie 🙂

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko