Zatrudniając pracowników należy pamiętać, aby zapewnić im odpowiednią odzież roboczą. Regulują to przede wszystkim przepisy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Jak dobrać odzież roboczą by była najlepsza?

Odzież robocza w świetle przepisów

Art. 237 Kodeksu pracy mówi o tym, że jako firma mamy obowiązek zapewnić nieodpłatnie odzież roboczą oraz obuwie robocze naszym pracownikom. Chroni ona przede wszystkim ich samych oraz ubrania, jakie mają na sobie w trakcie pracy. Dodatkowo zobowiązani jesteśmy do tego, aby odpowiednio konserwować zakupione rzeczy, gdyż są własnością pracodawcy. Naszczęście wybór zarówno odzieży jak i obuwia jest bardzo duży i szeroko dostępny w https://aio.com.pl/

Czy odzież robocza a ochronna to to samo?

Odzież robocza i odzież ochronna niestety nie znaczą tego samego, choć niektórzy mogą twierdzić inaczej. Odzież robocza to wyposażenie pracownika, które ma na celu ochronę jego zdrowia, a także chroni go przed zniszczeniem własnych ubrań. Wyróżniamy tu: spodnie ogrodniczki, spodnie do pasa, kamizelki, bluzy robocze, koszule, ocieplacze, kurtki, bluzy polarowe czy czapki. Odzież ochronna ma za zadanie chronić zatrudnionego przed zagrożeniami, na jakie jest zarażony w swoim miejscu pracy np. hełmy, okulary, maski przeciwpyłowe, przyłbice czy rękawice.

Odzież robocza – jak dobrać odpowiednią?

Jeśli chodzi o wybór odzieży roboczej to należy kierować się przede wszystkim właściwościami użytkowymi oraz ich dopasowaniem jej do konkretnego środowiska pracy. Warto także zwrócić uwagę na sposób wykonania odzieży oraz na jakość materiału, z jakiego została wykonana. Przy produkcji używana jest bawełna, poliester, elastan, akryl, poliamid oraz mieszanki poszczególnych materiałów.

You may also like

1 Comment

  1. Dobrym wyborem jest odzież ochronna

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Inne