DomNews

Jak odnowić pokój samodzielnie?

Wiosna w pełni, na dworze w końcu zrobiło się ciepło, dlatego też jest to idealna pora by pomyśleć o zmianie wystroju mieszkania.

Co więcej, wcale nie trzeba do tego dużych pieniędzy i zatrudnienia specjalisty. Takie prace można spokojnie wykonać samemu, bądź we dwoje. Wystarczą tylko dobre chęci i wnętrze zmieni się nie do poznania. Tym bardziej, że można to zrobić samemu, choć jeszcze lepiej we dwoje. Wystarczy tylko trochę dobrych chęci i wnętrze zmieni się nie do poznania.

Jak odnowić pokój samodzielnie?

Za przygotowania zabierz się jak najszybciej, nie ma na co czekać, gdyż pogoda sprzyja. Każdy moment jest dobry, można to zrobić już nawet po roku użytkowania pokoju. Nawet jeśli słyszysz, że to jeszcze nie czas, warto odnowić go samodzielnie. I nie będzie to wcale trudne, gdyż wszystkie potrzebne materiały oraz inspiracje znajdziesz na stronie tapeciarz.pl. A jak zabrać się za odnawianie? Dowiesz się tego w kolejnej części posta.

Tajemnice podłoża

Pamiętaj, by podłoże pod prace renowacyjne czyli tapeciarskie było czyste, nośne, stabilne, wyrównane oraz niechłonne. Dlatego też zanim przystąpimy do odnowienia pokoju, należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia na ścianach. Zdrapać tłuste plamy, oderwać stare tapety, tak by przygotować ścianę na nałożenie nowych.

Do szlifowania gipsu załóż maskę przeciwpyłową, a wyrównując sufit pamiętaj o okularach ochronnych. Przed nałożeniem tapety usuń tłuste plamy, a miejsca po nich zmatów papierem ściernym, który jest gwarancją przyczepności. Pamiętaj by na koniec podłoże dokładnie odkurzyć.

Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie ubytków oraz wyrównanie ścian. Oczywiście o ile zajdzie taka potrzeba. Podłoże zagruntuj emulsją np. Uni-Grunt. Do wyrównania i wypełniania miejscowych ubytków użyj gotowej zaprawy.

Sposoby na ściany

Przed malowaniem należy zagruntować ścianę preparatem dołączonym do farby. Gdy mamy w planach tapetowanie ścian , warto zdecydować się na Gipsar Max bądź Perfect. Dzięki nim uzyskamy gładkie i równie podłoże pod tapety. Dobrze sprawdzi się tutaj np. Atlas. Tapetowanie zawsze zaczynaj od naroża przy oknie, pozostawiając około 2cm pasa szerokości, gdyż zachodzi na ścianę następną.

W obecnej chwili mamy naprawdę spory wybór tapet, zarówno do pokoju dziennego jak i tego przeznaczonego dla maluchów. Na pewno ożywią każde wnętrze, a dzięki niepowtarzalnemu wzorowi prezentować się będą niezwykle oryginalnie.

Teraz czas na ostatnie zadanie na koniec samodzielnego remontu. Należy pomalować farbą olejną ramy okienne oraz drzwi z futryną. Czy już robiłeś kiedy taki samodzielny remont?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom