ModaNews

Jak i do czego dobierać zegarek?

Jeśli jesteście czytelnikami mojego bloga, to na pewno zauważyliście, że bardzo często stawiam na stylowe, eleganckie dodatki. Mimo że w dzisiejszych czasach noszenie zegarków dla wielu stało się zbędne, gdyż aktualną godzinę możemy sprawdzić na przykład na smartfonie, to branża zegarkowa ma się zupełnie dobrze.
Stało się tak między innymi dlatego, że zegarek już od dawna nie jest wyłącznie przedmiotem wskazującym czas. To ważny element wizerunku, dodatek, który jest jednocześnie dyskretny, ale również ma za zadanie przyciągnąć uwagę i cieszyć oko. Zegarek często świadczy o statusie materialnym właściciela, jego gustu i stylu życia. Warto zadbać o to, aby ta część stylizacji, była spójna z innymi elementami naszego wizerunku. Odpowiednio dobrany zegarek stanowi „kropkę nad i”.

Jak i do czego dobierać zegarek?

Czy zatem są odpowiednie wytyczne dotyczące doboru zegarków i czy warto się ich trzymać? Moim zdaniem warto kierować się własnym gustem i stylem, jednak należy pamiętać o pewnych zasadach doboru zegarków, w zależności od ich podziału.

Klasyczne/garniturowe zegarki charakteryzują się prostym i minimalistycznym designem. Tarcza jest czytelna, pozbawiona zbędnych elementów graficznych. Nie posiadają także funkcji typu chronograf.

Na ogół mają kopertę w kolorze srebrnym lub złotym. Idealnie mieszczą się pod mankietem koszuli. Tarcza jest zazwyczaj w kolorze białym, ecru lun srebrnym. Pasek zazwyczaj wykonywany w tych modelach jest z naturalnej skóry. Takie modele są niezwykle uniwersalne i odpowiednie nie tylko do garniturów. Można je także założyć do mniej formalnych strojów.

Codzienne to najszersza kategoria zegarków. Jest ona również najbardziej popularna ze wszystkich. Jest to kategoria pośrednia pomiędzy zegarkami klasycznymi, a tymi typowo sportowymi. Są one większe i grubsze niż te poprzednie. Sama koperta i tarcza mają zdecydowanie więcej elementów. Stosuje się tu dodatkowe podziałki, przyciski, większe wskazówki, czasem kontrastowe kolory.

Nosimy je do mniej formalnych garniturów, zestawów casualowych. Przykładowo model ze srebrną kopertą będzie pasował do większości stylizacji. Jasną tarczę możemy połączyć na przykład z kolorowym paskiem, nawet w jaskrawych kolorach. Modele codzienne również znalazły się w ofercie sklepu.

Sportowe wyróżniają się największym rozmiarem, nowoczesnym designem oraz odważnymi kolorami. Są wykorzystywane w ekstremalnych warunkach, dlatego też wykonane są z materiałów o większej wytrzymałości i lekkości. Wyposażone w paski z gumy, kauczuku, czy też poliuretanu. Zegarki sportowe często są wstrząsoodporne i posiadają wyższą wodoszczelność. Będą idealne dla osób aktywnych fizycznie.

Oczywiście to tylko część zegarków, jaką możecie znaleźć na stronie https://westwatches.pl/pl/ Warto przyjrzeć się bliżej ofercie, gdyż jestem pewna, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie. A Wy jaki styl zegarków lubicie najbardziej?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Moda