NewsZdrowie

Indywidualne aparaty lingwalne – czym są i dla kogo?

Zapewne każdemu z Was marzą się piękne białe i równe zęby. Niektórzy mają na tyle szczęścia i dostają pakiet od matki natury ;-). Jednak większość z nas ma pewne mankamenty w wyglądzie zębów, które można by poprawić. Aparat ortodontyczny daje nam taką możliwość, jednak nie każdy lubi mieć go widocznego na zębach i czasem takie poczucie estetyki przeważa nad decyzją o jego założeniu. Dziś chcę powiedzieć Wam o alternatywie, którą jest aparat lingwalny, który jest dostępny w Ortoligwa Specjalistyczne Centrum Ortodoncji http://www.orto.info.pl/certyfikowany-gabinet-techniki-lingwalnej/

Co różni aparaty lingwalne od tradycyjnych? Aparaty lingwalne zwane inaczej językowymi są niewidoczną metodą leczenia ortodontycznego. Mocuje się je od strony języka, więc nikt inny oprócz nas nie wie, że mamy go założonego. każdy z takich aparatów jest indywidualnie dopasowany do osoby, która będzie go nosiła. To sprawia, że są one wygodniejsze niż tradycyjne aparaty językowe. Idealnie nadają się zarówno dla dorosłych, jak i dla młodszych pacjentów, którzy nie koniecznie chcą afiszować się z aparatem na zębach wśród swoich rówieśników. Aparaty językowe nie mają ograniczeń wiekowych, dzięki czemu można wyleczyć nimi każdą wadę zgryzu.


Aparaty językowe to stałe aparaty ortodontyczne. Przykleja się je do zębów specjalnym klejem od strony języka. Ich zamki dopasowuje się do kształtu korony zęba pacjenta. Nie uwierają w śluzówkę języka. Produkuje się je więc na indywidualne zamówienie i choć czas oczekiwania jest trochę dłuższy to precyzja ich wykonania wynagradza wszystko. Leczenie ortodontyczne w taki sposób odbywa się niezwykle sprawnie i trwa zdecydowanie krócej niż innymi aparatami.

Aparaty lingwalne są idealne w każdym wieku. Nastolatkowie dość często mają problem z doczyszczeniem powierzchni szkliwa w trakcie noszenia aparatu, przez co mogą występować nieestetyczne białe plamy na zębach po zdjęciu aparatu. Jeśli chodzi o leczenie aparatem językowym to nie musimy martwić się o odwapnienia tego typu. W tym przypadku prawie one nie występują, a nawet jeśli to pojawiają się niewidoczne dla otoczenia. Aparaty lingwalne pozwalają leczyć nasz zgryz skutecznie, a zarazem niewidocznie.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News