NewsUroda

Ducray Dexyane – emolient balsam przeciw drapaniu

Zima to okres kiedy nasza skóra jest przesuszona i niezwykle delikatna, dodatkowo takie podrażnienia  mogą powodować nieprzyjemne uczucie szorstkości oraz swędzenie. Jeśli zmagacie się z nimi, mam dziś dla Was coś co powinno przynieść ulgę.

 

Ducray Dexyane – Emolient balsam przeciw drapaniu
Balsam przeciw drapaniu odżywia, regeneruje i koi bardzo suchą i skłonną do atopii skórę, która charakteryzuje się zmienioną barierą naskórkową oraz zwiększonym ryzykiem wystąpienia reakcji skórnych (podrażnienia, dyskomfort).
Innowacja Ducray: dexyane „korneoterapia – naskórkowa terapia” pomaga regenerować zmienioną barierę skóry. Przywraca funkcje bariery naskórkowej” Hydroxydecine poprawia nawodnienie w skórze poprzez stymulowanie syntezy filagryny. Wysoce odżywcze oleje kokosowy i szafranowy ułatwiają odbudowę hydrolipidowej warstwy ochronnej skóry.  Dodatkowo balsam łagodzi podrażnienia i ogranicza drapanie poprzez działanie kwasu glicyretynowego.

 

Produkt otrzymujemy w tubce o pojemności 200ml, zamknięcie typu klik. Konsystencja balsamu jest dość lekka, ładnie rozsmarowuje się na naszej skórze. Po aplikacji potrzeba chwili, aby kosmetyk się wchłonął. Po wchłonięciu czuć lekki ochronny film, jednak nie jest on tłusty, nie lepi się. Jeśli chodzi o zapach to jest on tak delikatny, że mogę spokojnie stwierdzić, że balsam zapachu nie posiada. Jednak w produktach tego typu to nie on jest tutaj najważniejszy, a działanie. No właśnie jeśli chodzi o działanie to uważam, że produkt spełnił wszystkie obietnice producenta. Na moich nogach miałam malutkie miejsca, które były bardziej przesuszone – takie małe, suche placki, które czasem mnie swędziały. Odkąd stosuję balsam ten problem już mnie nie dotyczy. Moje nogi są gładkie, nawilżone, a miejsca przesuszone kompletnie z nich zniknęły. Jestem zadowolona i chętnie sięgnę po kosmetyk ponownie.
Znacie produkty marki Ducray?  

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News