NewsPorady

Domowe sposoby na bezsenność

Bezsenność to przypadłość, która raz na jakiś czas dotyka każdego z nas. Dokładniej może oznaczać brak lub niewielką ilość snu w nocy, trudności w zaśnięciu, a nawet częste budzenie się. Te dolegliwości potrafią być niezwykle uciążliwe, co zrobić więc, gdy właśnie dopadły nas? Jak radzę sobie ja?

Domowe sposoby na bezsenność

Zdaniem niektórych na sen najlepsze jest wypicie lampki wina, inni zaś sięgają po środki nasenne. Jednak najlepszym sposobem jest pić przed snem same naturalne produkty, tak, aby pobudzić szyszynkę do wydzielania melatoniny. Jest to jedyny środek na spokojny, zdrowy sen. Do takich produktów należą m.in. sok wiśniowy. Cierpki napój zawiera tryptofan, aminokwas, który przekształca się w serotoninę, a ta zaś powoduje zwiększenie stężenia melatoniny w organizmie.

Warto także sięgnąć po maliny, gdyż jeden gram tych owoców „wyprodukuje” nam, aż 387 nanogramów melatoniny. Tu odpowiedzialna za produkcję jest serotonina i tryptofan. Jeśli chcemy spać spokojnie i mocno, warto również wprowadzić do swojej diety inne miękkie owoce, takie jak truskawki, jeżyny, agrest czy porzeczki. Znakomicie także działają migdały, czy nasiona słonecznika. Wystarczy zjeść kilka sztuk migdałów na dwie godziny przed pójściem do łóżka. To źródło nie tylko tryptofanu, ale także magnezu i witamin, które pozwolą się zrelaksować i rozluźnią spięte mięśnie.

Banany to także bogate źródło tryptofanu. Poza tym zawierają one także potas, magnez, mangan, fosfor, wapń i żelazo. Te wszystkie składniki pozwolą nam zregenerować umysł i ciało po długim, ciężkim dniu. Oczywiście pamiętajmy o tym, aby przed snem nie jeść obfitych posiłków. Odpowiedni czas na jedzenie to dwie godziny przed snem. Kolacja lekka, zawierająca warzywa. Jeśli uda nam się zmienić naszą dietę i wprowadzić te produkty, to na pewno nasze problemy ze snem staną się zdecydowanie mniej uciążliwe, a może nawet całkowicie znikną.

Warto także sięgnąć po lekturę, która pozwoli nam oderwać się od naszych problemów i zagłębić w trochę inny świat. Książka to idealne rozwiązanie. Oczywiście nie zapominajmy także o ciepłej, mięciutkiej pościeli – ja swoją znalazłam na Bonprix w dziale pościel Bonprix. Polecam Wam zajrzeć, bo można znaleźć świetne propozycje w promocyjnych cenach.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News