DzieckoNews

Dlaczego HiPP? Bo BIO!

Dzisiejszy post jest kierowany przede wszystkim do mam – obecnych jak i przyszłych. Jestem pewna, że będąc mamą chcemy dla naszego maluszka jak najlepiej w każdej sferze życia, także w tej żywieniowej. Producenci gotowych dań wcale nam tego nie ułatwiają – sklepowe półki uginają się od ilości różnych propozycji. Skąd mamy więc wiedzieć, które z nich będą dla naszego dziecka najlepszym wyborem?
Oczywiście, najlepsza byłaby sytuacja gdzie sami przygotowujemy dania dla naszego malca. Zaczynając od podstaw. Jednak kupując warzywa czy mięsko nie mamy tak naprawdę pewności skąd ono pochodzi. Czy rzeczywiście jest produktem nadającym się dla malutkiego brzuszka. Jedynym potwierdzeniem dla nas jest tutaj zapewnienie sprzedawcy, ale czy jest ono prawdziwe? Dla osób, które chcą mieć pewność, że wybierają jak najlepiej przygotowano produkty, oznaczone jako „ekologiczne”. Tylko co to tak naprawdę znaczy? Jak rozpoznać produkt ekologiczny?
Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się etykiecie. Każdy produkt w Unii Europejskiej określony mianem ekologiczny powinien posiadać na etykiecie specjalny certyfikat wystawiany przez upoważnioną jednostkę. Jest on wystawiany określonemu dostawcy, na określone produkty, na określony czas – jest to zazwyczaj rok. Certyfikat upoważnia do sprzedaży produktów oznakowanych jako pochodzące z rolnictwa ekologicznego lub przy użyciu ekologicznych metod produkcji. Takie logo możemy znaleźć m.in. na etykietach produktów ekologicznych HiPP wraz z informacją kto dokonał certyfikacji. Dodatkowo znajduje się na nich niebieski znaczek „HiPP BIO” co, jak tłumaczy producent, oznacza, że produkt spełnia jeszcze wyższe  standardy niż te przewidziane prawem unijnym.

Dlaczego HiPP? Bo BIO!

Nowa kampania firmy HiPP, w której uczestniczymy razem z Julką. Ma ona na celu zapoznanie konsumentów z żywnością dla niemowląt oznaczoną certyfikatem ekologicznym BIO.

Testowane produkty to m.in. mleko, dania lub kaszki. My w naszym zestawie znalazłyśmy dwie kaszki – Kaszka mleczno-zbożowa Na Dobranoc banany z sucharkami po 4mc oraz
Kaszka mleczno-zbożowa Na Dobranoc z biszkoptami po 6mc, wraz z zestawem łyżeczek HiPP.

 

Jako, że obie kaszki mają bardzo podobne składy przytoczę tylko jeden skład Kaszki mleczno-zbożowej Na Dobranoc banany z sucharkami po 4mc.

Źródło: hipp.pl
Na tą kaszkę padł również nasz pierwszy wybór.

Testowanie rozpoczęte – oczywiście jak 80% mam (usłyszałam gdzieś o tym procencie w tv) zanim podałam ją Julce najpierw spróbowałam ja. Cóż mogę powiedzieć? Jako, że jestem fanką wszelkich kaszek, jogurtów, serków i tego typu rzeczy – mnie smakowało! W kaszce czuć delikatny posmak bananów, smak sucharków nie jest dla mnie wyczuwalny. Co ważne, kaszka nie jest dosładzana. Skoro smakowało mi to następną testerką była oczywiście Julka. W końcu to ona jest targetem ;-).
Julia jest dość wybredna jeśli chodzi o kaszki. Nie przepada za tymi zwyczajnymi smakowymi typu truskawka czy malina. Bardziej odpowiadają jej takie o konsystencji z domieszką zbóż – aktualnie jej ulubioną kaszką jest śliwkowa zawierająca w sobie 7 zbóż. Kaszka HiPP ma konsystencje i zabarwienie podobne do jej „numeru jeden”, dlatego też przypadła jej do gustu. Jako, że kaszki Julka je na kolacje dodatkowym plusem jest też to, że jest to kaszka na noc – czyli bardziej sycąca. Nie zauważyliśmy też niczego niepokojącego, żadnego bólu brzuszka czy też uczuleń. Wręcz przeciwnie kaszka tego typu bardzo dobrze działa na brzuszek, powinna też sprawdzić się u maluszków z zaparciami, aczkolwiek musimy liczyć się z tym, że każdy brzuszek jest inny i to co sprawdza się u nas niekoniecznie może odpowiadać komuś innemu. Pozostaje tylko wypróbować.
Jako, że kaszki są w opakowaniach 2x500g nie zdążyłyśmy jeszcze zakończyć pierwszego opakowania. Tym bardziej, że Julka nie je kaszki codziennie, gdyż staram się urozmaicić dietę dziecka włączając też inne produkty i dając je naprzemiennie z kaszką.
Dlatego też post „kaszkowy” podzielę na dwie części. Tak aby dać sobie czas na wypróbowanie obu kaszek i zrecenzowanie ich. W następnym poście przyjrzymy się bliżej Kaszce mleczno-zbożowej Na Dobranoc z biszkoptami po 6mc.

Dlaczego HiPP? Bo BIO!

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko