NewsZdrowie

Dieta z pudełka, czyli catering dietetyczny. Warto się skusić?

Catering dietetyczny aktualnie jest bardzo doceniany przez zabieganych pracowników wielkich korporacji, nie mających czasu na dobranie zbilansowanych posiłków. Jednak czy tak na prawdę warto jest z niego korzystać i zrewolucjonizować swój jadłospis. Z wielkiego chaosu różnych dań przerzucić się na porcje idealnie odmierzone i przygotowane przez dietetyka?
catering dietetyczny

 

Zacznijmy może od tego czym jest catering dietetyczny? Otóż jest to inaczej spersonalizowana dieta robiona pod nasze konkretne zamówienie. To kilka idealnie odmierzonych posiłków – zazwyczaj jest ich 5. Dostarczane są nam rano, każdy w zamkniętych hermetycznie opakowaniach. Przygotowanych tak, abyśmy mogli zabrać je ze sobą do pracy i nie martwić się posiłkami przez cały aktywny dzień. Catering dietetyczny ma wiele sposobów personalizacji diety. Możemy wybrać dogodny dla nas pakiet, czyli wersje wegańskie, wegetariańskie, bezlaktozowe i bezglutenowe.Będąc w Warszawie sama szukałam firm oferujących catering dietetyczny i natrafiłam na apeteat.pl . Apet’eat wyróżnia się na tle innych firm przede wszystkim idealnie dobraną załogą, dbającą o naszą dietę. Każda z tych osób to ekspert w swojej dziedzinie – dietetycy, psychodietetyk oraz szef kuchni. Służą pomocą i mają odpowiedzi na nurtujące nas pytania związane z cateringiem dietetycznym. Dokładają oni sporych starań, aby codzienny posiłek był zdrowy, świeży oraz odpowiednio zbilansowany, a także smaczny. Wszystko przygotowane z wysokiej jakości składników. Ja byłam zadowolona, a mój brzuch dziękował mi każdego dnia.

Skoro już wiecie jaką firmę wybrałam ja to powiem Wam teraz o zaletach takiego cateringu dietetycznego. Oczywiście podstawową zaletą jest duża oszczędność czasu, który jak wiemy jest cenny. Nie musimy kupować produktów, gotować dań, ale też obliczać kalorii i proporcji makroskładników. Wszystko to robią za nas specjaliści. Każdego dnia otrzymujemy inne danie, przez co mamy do czynienia z różnorodnością w diecie, nie musimy kolejny dzień z rzędu jeść odgrzewanego kotleta ;). Taka dieta wpływa także na utrzymanie regularności w naszych posiłkach. Mamy wszystko gotowe na czas, nie szukamy już wymówek na niejedzenie.
Przestajemy jeść w biegu i byle co, na szybko. Otrzymujemy zdrowy posiłek w domu, miejscu pracy czy gdziekolwiek indziej. Nawet, gdy dopada nas zmęczenie i nie mamy już siły na nic, nasz posiłek czeka i jemy regularnie. Nasz catering możemy zamówić na wszystkie dni w miesiącu, bądź wybrać jedną opcję na przykład bez weekendów, gdy chcemy sami zaszaleć w kuchni. Wszystko jest elastyczne.
Patrząc na te wszystkie plusy, ja uważam, że taki catering jest idealnym rozwiązaniem jeśli nie mamy zbyt dużo czasu na gotowanie, czy jesteśmy w obcym mieście na wyjeździe. To idealne koło ratunkowe na trudny czas. Czy korzystaliście już z takiej opcji? Jakie są Wasze opinie?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News