Dieta pudełkowa jest aktualnie bardzo doceniana przez zabieganych pracowników wielkich korporacji, nie mających czasu na dobranie zbilansowanych posiłków. Jednak czy tak na prawdę warto jest z niej korzystać i zrewolucjonizować swój jadłospis. Z wielkiego chaosu różnych dań przerzucić się na porcje idealnie odmierzone i przygotowane przez dietetyka?

Jak wygląda taka dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny, czyli dieta pudełkowa jest to inaczej spersonalizowana dieta robiona pod nasze konkretne zamówienie. To kilka idealnie odmierzonych posiłków – przeważnie jest ich 5. Dostarczane są nam co rano, każdy w zamkniętych hermetycznie opakowaniach. Wszystko przygotowane jest w taki sposób, abyśmy mogli zabrać je ze sobą do pracy i nie martwić się posiłkami przez cały aktywny dzień. Catering dietetyczny ma wiele sposobów personalizacji diety. Możemy wybrać dogodny dla nas pakiet, czyli wersje wegańskie, wegetariańskie, bezlaktozowe i bezglutenowe.

Będąc w Warszawie sama szukałam firm oferujących catering dietetyczny i natrafiłam na eatzone.pl . Eatzone wyróżnia się na tle innych firm przede wszystkim idealnie dobraną załogą, dbającą o naszą dietę. Zespół profesjonalnych dietetyków służy nam radą i pomocą. Chętnie odpowiedzą na nurtujące nas pytania związane z cateringiem dietetycznym. Dokładają sporych starań, aby codzienny posiłek był zdrowy, świeży oraz odpowiednio zbilansowany, a także smaczny. Wszystko przygotowane z wysokiej jakości składników, które pochodzą z regionalnych dostawców. Ja byłam zadowolona, a mój brzuch dziękował mi każdego dnia.

Zalety diety pudełkowej

Oczywiście podstawową zaletą jest duża oszczędność czasu, który jak wiemy, jest cenny. Nie musimy kupować produktów, gotować dań, ale też obliczać kalorii i proporcji makroskładników. Wszystko to robią za nas specjaliści. Każdego dnia otrzymujemy inne danie, przez co mamy do czynienia z różnorodnością w diecie, nie musimy kolejny dzień z rzędu jeść odgrzewanego kotleta ;). Taka dieta wpływa także na utrzymanie regularności w naszych posiłkach. Mamy wszystko gotowe na czas, nie szukamy już wymówek na niejedzenie.

Przestajemy jeść w biegu i byle co, i na szybko. Otrzymujemy zdrowy posiłek w domu, miejscu pracy czy gdziekolwiek indziej. Nawet, gdy dopada nas zmęczenie i nie mamy już siły na nic, nasz posiłek na nas czeka, a to sprawia, że mimo wszystko jemy regularnie. Nasz catering możemy zamówić na wszystkie dni w miesiącu, bądź wybrać jedną opcję na przykład bez weekendów, gdy chcemy sami zaszaleć w kuchni. Wszystko jest elastyczne.

Dieta pudełkowa czy warto?

Patrząc na te wszystkie plusy mogę stwierdzić, że taki catering jest idealnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku, gdy nie mamy zbyt dużo czasu na gotowanie, czy jesteśmy w obcym mieście na wyjeździe. To koło ratunkowe na trudny czas, a także sposób, dzięki, któremu wpoimy dobre nawyki żywieniowe. Nauczymy się także systematyczności w jedzeniu, a to na pewno wpłynie pozytywnie na naszą sylwetkę, a co za tym idzie na nasze samopoczucie. Jestem bardzo ciekawa, czy korzystaliście już z takiej opcji? Jakie są Wasze opinie?

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News