Pytanie, które dość często pada z ust wielu graczy, szczególnie w przypadku gdy myślą oni o wymianie swojej konsoli PS3 na PS4. Zadajmy więc je ponownie: czy gry z PS3 działają na PS4?

Kompatybilność wsteczna na PS4

Wsparcie sprzętów z poprzednich generacji na nowych konsolach to właśnie kompatybilność wsteczna. Dlatego słuszne jest pytanie, jak jest w przypadku urządzeń Sony. Niestety tu sytuacja przedstawia się gorzej niż Microsoft. Xbox One oraz Xbox One X mają dość wielką i w dodatku rosnącą z każdym kwartałem liczbę tytułów, które są kompatybilne z tymi dwoma konsolami.

Czy gry z PS3 działają na PS4

Niestety odpowiedzią na pytanie, czy gry z PS3 działają na PS4 jest zaprzeczenie. Nie, gry z PS3 nie zadziałają na PS4. Przynajmniej nie tak, jakbyśmy tego oczekiwali… Nie możemy włożyć płyty, czy też pobrać gier z PlayStation Store, które zakupiliśmy na sprzęt poprzedniej generacji konsol. PlayStation 4 zwyczajnie nie obsługuje natywnie, ani nawet nie emuluje starszych generacji konsol Sony. Jednak nie smućcie się tak bardzo, gdyż mamy jeszcze jedną możliwość na zapoznanie się z  hitem i nadrobieniu zaległości. Wszystko to dzięki remasterom.

Remastery z PS3 na PS4

Remastery, czyli usprawnione wydania gier z PS3, które z powodzeniem możemy odpalić na PS4. Jednak chociaż mają przeciwników, to warto skusić się na nie z uwagi na ulepszone aspekty wizualne, usprawniona mechanika i nowy system. Takich nowości doczekały się między innymi: trylogia Uncharted w Uncharted: Trylogia Nathana Drake’a, The Last of Us: Remastered, Darksiders Warmastered Edition, God of War 3: Remastered, Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze czy Sleeping Dogs. Jednak ta lista jest zdecydowanie dłuższa i – co więcej – stale się powiększa! Na PS4 możemy pograć w GTA III, GTA San Andreas, GTA Vice City i kilkadziesiąt innych gier.

PS4 nie odtworzy nam starych gier na nośnikach, a jak działało to wcześniej?

Na PlayStation 2 można było bez trudu cieszyć się grami z pierwszego PlayStation. Pierwsze wersje PlayStation 3 również umożliwiało odtworzenie płyt z PlayStation 2. Niestety później to usunięto. Bez problemu na wszystkich konsolach można jednak odtworzyć gry z pierwszego PlayStation. Na PS3 również przygotowane zostały cyfrowe wersje gier z PS2.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Porady