NewsPerfumy

Czereśniowe perfumy idealne na lato

Czereśnie to owoce, które kojarzą się z latem. Ich smak, a także zapach jest słodki, dziewczęcy, a jednocześnie energetyzujący. Sprawia to, że olejek eteryczny z czereśni często można spotkać w wielu perfumach. Ze względu na to, że jego zapach nie jest zbyt intensywny, to bardzo często nie da się go wyczuć od razu. W jakich perfumach więc występuje? U jakich marek szukać perfum wiśniowych?

Olejek czereśniowy w perfumach

Zapach czereśni perfumy zawdzięczają olejkowi eterycznemu. Pozyskiwany jest on z pestek wiśni/czereśni. Jest tłoczony na zimno i rafinowany. Może on pochwalić się nie tylko pięknym zapachem, ale i wieloma właściwościami prozdrowotnymi m.in. w zakresie pielęgnacji skóry.

Perfumy czereśniowe – komu się spodobają?

Czereśniowe perfumy to te kojarzące się z latem, beztroską, wolnością. Są niezwykle słodkie, a przez to dziewczęce. Nic więc dziwnego, że olejek eteryczny z wiśni, przede wszystkim spotykany jest w pachnidłach dla nastolatek lub młodych dziewczyn. Są jednak wyjątki. Jeden z nich dostępny jest na tagomago.pl/collections/lolita-lempicka, gdzie Lolita Lempicka proponuje uwodzicielskie i zmysłowe perfumy czereśniowe. Zapach Sweet jest wodą perfumowaną, która przeznaczona jest do codziennego użytku. Zapach czereśni wyczuć można już po otwarciu pachnidła. W nucie bazy łączy się on z cukrem, co podkreśla słodkość perfum. Owocowemu aromatowi towarzyszy w dalszych nutach kakao, piżmo i kaszmir. Perfumy Lolita Lempicka Sweet idealnie sprawdzą się w toaletce kobiet pewnych siebie, lubiących zwracać na siebie uwagę, odważnych.

Czereśnie w perfumach – gdzie je odnaleźć?

Aromat czereśniowy jest popularny. Spotkać można go w różnego typu pachnidłach. Pojawia się w jednoskładnikowych wodach toaletowych i mgiełkach do ciała. Olejek z pestek wiśni trafia też do prawdziwych perfum. Występuje nie tylko we wcześniej wspomnianych Lolita Lempicka Sweet (dostępne tutaj), ale także, Big Pony 4 Ralph Lauren, Cherry Blossom Fruity Guerlain. W niektórych kompozycjach jest tylko jednym z wielu składników, w innych stanowi wiodącą nutę zapachową, zawsze jednak dodaje pachnidłu słodyczy.

Perfumy o zapachu czereśni to te typowo letnie. Sięgać można po nie również późną wiosną. Dobrze komponują się z lekkimi i subtelnymi sukienkami, szortami krótkimi topami. Polecane są przede wszystkim na co dzień, ale dobrze wypadają także w bardziej formalnym zestawieniu. Skropić można się nimi, wybierając się na randkę, ślub przyjaciółki czy ważne spotkanie biznesowe. Ta uniwersalność wynika z tego, że pachnidło zawierające w sobie czereśnie, mimo że jest mocne i trwałe, nie przytłacza i nie wywołuje bólu głowy.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News