NewsPorady

Jak odświeżyć auto po zimie? Polerowanie lakieru

Każde auto wymaga odpowiedniej pielęgnacji po zimie. Na szczęście nie jest to wcale pracochłonny proces, wystarczy kilka godzin pracy nad karoserią i wnętrzem, a auto będzie wyglądało jak nowe.

Zima nie jest dobrym czasem na pranie tapicerki, gdyż zwyczajnie nie zdąży ona wyschnąć. Nie można także nawoskować dobrze karoserii, chyba że posiadacie dobrze ogrzewany garaż. Dbanie o auto przez dobre cztery miesiące będzie kończyło się jedynie na powierzchownej pielęgnacji. Jednak, gdy pogoda ulegnie zmianie, warto dokładnie odświeżyć auto.

Aktualnie sklepy oferują szeroką gamę narzędzi i preparatów, które mają za zadanie pomóc w samodzielnej pracy. Dzięki temu każdy może nadać lakierowi odpowiedni poziom połysku. Choć trzeba przyznać, że w czynności te należy włożyć sporo pracy i mieć odpowiednią ilość czasu. Jednak warto.

Jak najlepiej zadbać o lakier po zimie – polerowanie lakieru

Dokładne umycie samochodu to podstawa, jeśli chodzi o czynności związane z autem. Najlepsze efekty uzyskasz, myjąc ręcznie, jednak można również zrobić to bezdotykowo np. myjką ciśnieniową, a następnie gąbką z szamponem. Liczne koliste zarysowania i zmatowienie widoczne na słońcu to przesłanka do tego, że należy wypolerować auto. Polerowanie lakieru można wykonać tylko dwa-trzy razy. Gdy pomalowane powierzchnie nie są porysowane, a tylko przybrudzone powbijanymi w lakier różnymi cząsteczkami stałymi, to pole do popisu jest ogromne. Wtedy najlepiej, gdy użyjesz twardego wosku, bądź też pasty-mieszanki twardego wosku z polimerami.

Aby praca nie poszła na marne, a przyniesione efekty pracy były wymierne, lakier należy wyglinkować. To sprawi, że stan karoserii będzie do pozazdroszczenia. Jak to zrobić? Należy dokonać zakupu kawałka glinki lakiernicze, a następnie po zwilżeniu specjalnym płynem (lub płynem do szyb albo wodą z szamponem) pocieraj powierzchnię glinką raz przy razie. Glinka nie zetrze lakieru, jednak da radę wyciągnąć z niego mocno wbite zanieczyszczenia.

Gdy kończysz czyszczenie jednego elementu, wycieraj go ręcznikiem, a następnie przenieś się obok. Glinkowanie auta średniej wielkości z zabrudzonym lakierem zajmuje od 2 do 4 godzin. Jeśli ukończyłeś tę pracę, to zabierz się za woskowanie lakieru. Dzięki temu będzie on zaskakująco błyszczący, śliski i odporny na zabrudzenie. Do dzieła!

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News