Zdrowie

Ajurweda. Co to takiego?

Ajurweda jest systemem medycznym, który swój początek ma w Indii. Bardzo bliska jest mu filozofia Wschodu. Jej podstawą jest uznanie jedności ciała oraz ducha. Człowiek łączy się także z otaczającym go wszechświatem. Na czym polega leczenie oraz dieta ajurwedyjska?

Ajurweda wyznaje równowagę ducha oraz ciała, przy uwzględnieniu czynników, które działają na organizm z zewnątrz. Należą do nich środowisko naturalne, otoczenie społeczne, a także najważniejsze – dieta. Aktualnie jest ona zaliczana do praktyk medycyny niekonwencjonalnej, oraz alternatywnej.

Medycyna starohinduska jest niezwykle rozbudowana, posiada aż osiem działów, do których należą: choroby wewnętrzne, chirurgia ogólna, pediatria i położnictwo, toksykologia, psychiatria, prokreacja (afrodyzjaki), laryngologia (choroby głowy i szyi), geriatria i długowieczność (odmładzanie).

Ajurweda – leczenie

Leczenie wg zasad ajurwedy stawia przede wszystkim na równowagę pomiędzy konkretnymi doszami. W przeciwieństwie do znanej nam medycyny, która opiera się na wiedzy naukowej. W momencie, gdy dopada nas choroba, przede wszystkim staramy się zmienić dotychczasowe codzienne życie. Jesteśmy bardziej świadomi, skupiamy się na swoim organizmie, doceniamy i poznajemy własne ciało oraz organizm.

Stan ducha ma niezwykłe oddziaływanie na, to co dzieje się fizycznie z człowiekiem. Dlatego też najlepszym lekarstwem na wszelkie choroby, będzie zmiana określonych nawyków żywieniowych oraz postawy wobec problemów, jakie nas dotyczą. Chodzi tu także o choroby, z którymi walczymy. Dlatego medycyna ajurwedyjska odwołuje się do jogi, a także do praktyk medytacyjnych. Ważnym wsparciem jest także produkty Ajurwedyjskie, które na szczęście są łatwo dostępne, na przykład w internetowych ofertach sklepowych.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Zdrowie