KsiążkiNews

Wampirek Alfred i jego przygody – MUZA SA

Wampirek Alfred i jego przygody, to kolejne odkrycie w naszej biblioteczce. Poznałyśmy go dzięki Wydawnictwu MUZA SA . Seria składa się z dwóch książeczek o tytułach:
Wampirek Alfred i pierwsza podróż oraz
Wampirek Alfred i ostatni ząbek.
Książki te mają coś z filmu Hotel Transylwania – powinny spodobać się każdemu małemu wielbicielowi wampirów. W środku każdej z książeczek znajdziemy opowiadanie zgodne z tytułem, oraz przepiękne ilustracje. Teksty na stronach nie są zbyt długie, w sam raz do wysłuchania dla większego malucha. Dziecko zaciekawi się i nie przestanie słuchać, gdyż za chwilę przechodzimy na kolejna stronę. Wiadomo przecież, jak czasem ciężko utrzymać uwagę dziecka.

 

Wampirek Alfred i pierwsza podróż to opowiadanie o pierwszej wyprawie Alfreda. Wyrusza on wraz z tatą latającym statkiem pirackim (już zrobiło się ciekawie – prawda? :-)). Mają do zrobienia konkretną misję. Jednak wyprawa wcale nie jest nudna i nie przebiega spokojnie! Mały, ciekawski wampirek przeżywa swoją pierwszą przygodę. W wyniku paru zdarzeń – oczywiście nie zdradzimy jakich! – wypada za burtę. To nie wszystko, gdyż będąc poza statkiem zostaje zauważony przez ludzi…. jak się kończy ów przygoda? Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

 

 
W drugiej części Wampirek Alfred i ostatni ząbek nasz bohater dorasta, a świadczy o tym ów ostatni ząbek, który właśnie mu wyrósł! To oznacza, że przyszedł czas na Wielką Próbę. Przechodzą ją  wszystkie wampiry w momencie stania się dorosłym. Nie jest to wcale takie łatwe! Przed Alfredem czekają trzy zadania. Każde zadanie jest oczywiście z innej dziedziny bycia wampirem. Zadania muszą być wykonane starannie, gdyż wszystkiemu przygląda się cała masa zaproszonych gości. Czy Alfredowi uda się przejść próbę i udowodnić wszystkim, że jest już wystarczająco duży? Czy będzie to udany debiut? Jeśli jesteście ciekawi to zapraszam do lektury 🙂

 

 

 

 

 

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki