NewsPorady

Jak usunąć dużą ilość komentarzy w WordPress?

Wiele osób zakładając bloga stawia przede wszystkim na wymianę komentarzy oraz interakcję z czytelnikami. dlatego też, gdy ktoś z czytelników zdecyduje się dodać jakiś komentarz na stronę to jej twórca zazwyczaj go zatrzymuje na blogu. W większości przypadków nikt raczej celowo nie usuwa komentarzy.

Niestety zdarzają się tez sytuacje, w których skasowanie dużej ilości komentarzy jest niestety konieczne. Można to zrobić ręcznie, ale gdy tych komentarzy jest ponad sto czy tysiąc to zajmuje to zbyt wiele czasu. Warto wtedy skorzystać ze specjalnej wtyczki, za pomocą której można natychmiastowo skasować sporą ilość niechcianych lub obraźliwych wpisów.

Usuwanie komentarzy WordPress

Najczęściej decydujemy się na usuwanie spamu czy niechcianych wpisów od botów. Także tych związanych z marketingiem szeptanym oraz kasowanie tzw. próbnych komentarzy. Takie wpisy zwyczajnie nie mają żadnej wartości dla twórcy danego bloga.

Zapasowa kopia danych

Usuwanie komentarzy to ingerencja w bazę danych, dlatego by być spokojniejszym można wykonać jej kopię zapasową. Jeśli nie wiesz jak to zrobić skorzystaj poradnika w sieci. Pamiętaj, że Czyszczenie strony ze spamu i niechcianych wpisów to nieodwracalny proces. Więc taka kopia będzie dobrym zabezpieczeniem.

Wtyczka Delete All Comments of wordpress

Do usunięcia spamu użyjemy wtyczki Delete All Comments of wordpress. Jest łatwa do odnalezieni, wystarczy wpisać dodaj widżet i wyszukać po nazwie. Po instalacji możesz od razu przystąpić do kasowania niechcianych komentarzy. Trzeba jednak pamiętać, że za jej pomocą usuniesz wszystkie komentarze, a tego zabiegu nie będzie można cofnąć. Nie tylko pojedyncze i wybrane.

Po instalacji i aktywacji wtyczki, w zakładce „narzędzia” pojawi się opcja „Delete Comments”. Po jej kliknięciu zobaczysz okienko z dwiema możliwościami do wyboru:

usuwanie wielu komentarzy wordpress

Usuń komentarze!

Uwaga: usunięty komentarz nie zostanie przywrócony!

Uwaga: Licznik wszystkich komentarzy zostanie odświeżony po dodaniu nowych komentarzy.

Wszystkie komentarze – Usuń wszystkie komentarze (od A do Z)
Komentarze w moderacji – Usuń wszystkie komentarze oznaczone jako moderacja.
Zatwierdzone komentarze –  Usuń wszystkie komentarze oznaczone jako zatwierdzone.
Komentarze w Spamie – Usuń wszystkie komentarze oznaczone jako spam.
Komentarze w koszu – Usuń wszystkie komentarze oznaczone jako Kosz

Wybierz opcję najbardziej odpowiednią dla siebie w zależności od tego jakie komentarze chcesz usunąć. Od teraz możesz cieszyć się blogiem bez spamu. To zaś przekłada się na parametry  strony, co w dalszej perspektywie przyciąga klientów. Mając sporo zleceń zapewne również będziesz musiał sporo drukować faktur. Wtedy to najlepiej zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, którego koszty zużycia są najbardziej optymalne. https://www.telcop.pl/ to nie tylko sprzedaż drukarek, ale również możliwość serwisu w razie potrzeby.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News