DomNews

Surowe wnętrza z duszą, czyli styl industrialny

Dziś udowodnię Wam, że surowe wnętrza, w których na ścianach dominuje cegła i beton wcale nie muszą stwarzać chłodnej atmosfery. Wręcz przeciwnie, dzięki dbałości o detale w aranżacji oraz dodatkom kolorystycznym, nasze wnętrze zyska duszę i zagości w nim domowe ciepło. Mówiąc inaczej surowość stylu industrialnego zostanie udomowiona. Ale zacznijmy od początku.
źródło: www.stylemotivation.com
Styl industrialny wywodzi się z Nowego Jorku, gdzie został zapoczątkowany podczas adaptacji starych, opuszczonych fabryk na pomieszczenia mieszkalne. Od razu warto zaznaczyć, że nie jest to styl przeznaczony dla osób lubiących małe, przytulne domy. Tu cechą charakterystyczną jest przede wszystkim duża, otwarta przestrzeń, chłodne barwy i minimalizm jeśli chodzi o ozdoby lub dodatki.
Powstaje więc pytanie jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym ?
Najważniejsze to pozostawienie jak największej, wolnej przestrzeni. Warto więc zrezygnować ze ścian działowych, pozostawić tylko te które są niezbędne. W ten sposób mamy dużo możliwości i dodatkowej przestrzeni. Możemy na przykład zrezygnować z urządzenia osobnej sypialni, a włączyć antresolę.
Zwróćmy również uwagę na beton, drewno, stal oraz szkło. Warto wykorzystać je w aranżacji, gdyż stworzą one niepowtarzalny charakter wnętrza oraz przyciągną wzrok naszych gości. Dobrym pomysłem będzie wybór witryny w salonie od meble forte. W ofercie znalazłam kilka świetnych modeli wykonanych z połączenia surowego drewna z bielą. Prezentują się na prawdę świetnie, a do tego są niezwykle funkcjonalne.
źródło: www.stylemotivation.com
Kolejny krok to podłoga, która powinna być wykonana tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów. Tutaj również warto postawić na drewno – grube deski będą świetnym wyborem, gdyż industrialny styl to nic innego jak połączenie ekologii z surowym wykończeniem. Jeśli mamy ochotę zawsze możemy je dodatkowo postarzeć. Jeśli mamy również nieotynkowane, ceglane ściany może warto je zostawić, aby pokazywały bogatą historię budynku.
Jeśli chodzi o kolory pomieszczeń to biel, czerń i szarość to podstawowa paleta barw w których należy utrzymać nasze wnętrza. Jasne tony optycznie powiększą nam nasze pomieszczenie, natomiast cegła na ścianach sprawi, że staną się przytulne. Pamiętajmy o zachowaniu minimalizmu jeśli chodzi o dobór ozdób i dodatków. Spraw sobie kilka geometrycznych detali, najlepiej gdy będą wykonane z metalu lub drewna.
Nie zapomnijmy o oświetleniu mieszkania. Idealnie odnajdą się tutaj stalowe lampy, metalowe surowe formy. Warto poszukać ich na przykład na aukcjach staroci, lub w innych miejscach sprzedających antyki.
Warto dodać, że wnętrze w stylu industrialnym stało się obecnie jedną z najpopularniejszych form urządzenia mieszkań i domów. Wystarczy, że zachowamy w naszym urządzaniu prostotę i surową estetykę, a na pewno osiągniemy efekt niezwykle oryginalnego i niespotykanego wnętrza. A Wam jak podoba się taki styl na surowe wnętrze z duszą?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom