Impreza firmowa to zdecydowanie najlepszy sposób na zintegrowanie pracowników i poprawienie atmosfery panującej w biurze. To okazja, aby poznać współpracowników poza miejscem pracy. Dawniej rzadko która firma decydowała się na zorganizowanie takiej imprezy, jednak aktualnie imprezy integracyjne są dość częstym zjawiskiem, co czyni nasze miejsce pracy zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Firmy zatrudniają często profesjonalne firmy, które zajmują się organizacją eventów. Dopracowują każdy szczegół, tak, aby pracownicy czuli się jak najlepiej.

Takie imprezy firmowe możemy podzielić na: imprezy integracyjne, wyjazdy szkoleniowe, wyjazdy motywacyjne, imprezy tematyczne. Każda z nich odgrywa inną rolę, chociaż wyglądają w zasadzie podobnie. Wśród celów, dla których organizowane są wyjazdy integracyjne, możemy wyróżnić lepsze poznanie się współpracowników, odkrycie ich możliwości i predyspozycji, rozpoznanie słabych i mocnych stron, ale także poprawa skuteczności działania i zarządzania zespołem pracowniczym. Główna funkcja takich wyjazdów to motywacja pracowników do bardziej wytężonej pracy i pobudzenie większego zaangażowania do wykonywanej pracy.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Jeśli pozwala na to pora roku i pogoda to najlepiej zdecydować się na plener. Takie miejsca sprzyjają wytworzeniu luźnej atmosfery wśród uczestników. Ważne, aby można było się do nich bez problemu dostać, a sam dojazd był krótki i łatwy. Jeśli natomiast planujemy zorganizować imprezę firmową w połączeniu z warsztatami tematycznymi, to lepiej jest wybrać jako miejsce, ośrodek szkoleniowy czy też hotel z dużą salą konferencyjną.

Imprezy firmowe mogą  być zróżnicowane pod względem rodzaju. Mamy tu do wyboru szeroki wachlarz oferty. Jeśli nasi pracownicy lubią czynną integrację, to możemy ich zapewnić warsztaty kulinarne połączone z degustacją dań. Zajęcia prowadzone są ze znakomitymi kucharzami, a w ich czasie uczestnicy mają okazję poznać niesamowite kuchnie świata. Organizator zapewnia sprzęt, składniki i prowadzących. Do wyboru są, aż cztery różne menu.

Jeśli natomiast preferujemy zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, to idealnym wyborem będzie organizacja imprezy typu paintball. Jest to gra zespołowa, gdzie najważniejsze jest zgranie oraz współpraca drużynowa. Scenariusz wydarzenia jest każdorazowo dostosowywana do liczebności grupy i specyfiki spotkania. Znaleźć się w nim mogą następujące konkurencje: zdobywanie flagi, ochrona prezydenta, ścigany, pojedynki dzikiego zachodu i wiele innych! To świetna okazja, aby poznać naszych współpracowników i nauczyć się z nimi współdziałać, by osiągnąć wspólny sukces.

Imprezy firmowe online

Niestety aktualnie czasy zmusiły nas do zmiany organizacji imprez integracyjnych. Pandemia koronawirusa niejednokrotnie zatrzymywała nas w domu, dlatego też imprezy integracyjne online zyskały sporą popularność wśród firm. Agencja eventowa z Warszawy dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych z wielkim profesjonalizmem zorganizuje spotkania w sieci. Dzięki temu zapewni bezpieczeństwo uczestniczących w nim osób. Jednak wciąż jest to doskonały sposób, by wspólnie się zintegrować. Spotkanie poprowadzą zdalnie event menagerowie. Team Building na odległość stanie się prosty i przyjemny, a atmosfera w pracy znacznie bardziej się poprawi.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Porady