NewsZdrowie

Naturalne zamienniki tabletek przeciwbólowych

Długotrwałe przyjmowanie ogólnodostępnych tabletek przeciwbólowych może przyczynić się do występowania negatywnych skutków ubocznych, w tym zaburzeń pracy układu pokarmowego, układu nerwowego, układu serca.

Osoby, które sięgają bez konsultacji lekarskiej po środki o działaniu przeciwbólowym, muszą zdawać sobie sprawę z ryzyka występowania powikłań. Właśnie dlatego powołana została niejedna klinika leczenia bólu? Co to jest poradnia leczenia bólu? To placówka, w której pacjenci otrzymują pomoc w zakresie metod uśmierzania dolegliwości bólowych różnego rodzaju, o różnym podłożu, nasileniu czy przy uwzględnieniu indywidualnej tolerancji na ból. Okazuje się, że specjaliści wskazują dzisiaj coraz częściej nie tylko typową farmakoterapię, ale skłaniają się ku uzupełnieniu kuracji przeciwbólowych metodami naturalnymi, całkowicie bezpiecznymi dla chorych. Pamiętajmy, że uśmierzanie bólu dotyczy również bólu przewlekłego oraz w ramach leczenia paliatywnego, jest więc realizowane w długim okresie.

Działanie sposobów, których zadaniem jest walka z bólem, ma być przede wszystkim skuteczne. Chodzi przecież o to, by pacjent mógł odczuć optymalny komfort, by móc ulżyć jego cierpieniom. Weźmy pod uwagę, że istnieją różne rodzaje bólu, od tego umiarkowanego i występującego jedynie okresowo, a po ten silny, promieniujący i narastający, który trwa nieprzerwanie. Każda poradnia bólu powinna uwzględniać indywidualne potrzeby pacjenta i brać pod uwagę jego aktualny stan zdrowia oraz przyczynę występowania dolegliwości bólowych.

Ponieważ medycy zdają sobie sprawę z negatywnych skutków przeciwbólowych terapii farmaceutycznych, coraz częściej wdrażają metody naturalne, nieinwazyjne o podobnej skuteczności, jeśli tylko realizowane są regularnie. Takie nadają się doskonale nie tylko jako alternatywa dla tradycyjnych tabletek przeciwbólowych, ale także jako uzupełnienie środków medycznych. Tutaj wymienić można metody radzenia sobie z różnego typu bólem, w tym bólem przewlekłym czy bólem w ramach leczenia paliatywnego (również w przypadku pacjentów onkologicznych w zaawansowanej fazie choroby). Do takich zalicza się:

– muzykoterapia,

– aromaterapia,

– terapia relaksacyjna,

– masaże,

– rehabilitacja,

– medyczna marihuana (Warszawa posiada centrum wsparcia terapii konopnej),

– gaz rozweselający,

– wywary, napary, okłady ziołowe,

– wypoczynek,

– sen,

– odpowiednia dieta wraz z dodatkową suplementacją witamin oraz minerałów.

Jeśli borykasz się z bólem, zwalczaj go czym prędzej. Zanim wdrożysz leczenie tradycyjnymi tabletkami przeciwbólowymi, dowiedz się o innych, o wiele bardziej bezpiecznych dla Twojego organizmu metodach. Przychodnia leczenia bólu jest w tym zakresie prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów dostępnych na stronie: Cannabiclinic.pl – centrum wsparcia terapii konopnej.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News