KsiążkiNews

Nasza Księgarnia – nowości wydawnicze dla dorosłych i dla dzieci

Bardzo lubimy czytać książki, dlatego przy każdej nadarzającej się okazji staram się kupić coś nowego do naszej domowej biblioteczki. Tym razem będąc w księgarni w oko wpadły mi dwie nowości wydawnicze od Wydawnictwa Nasza Księgarnia –  dwie pozycje, w których znalazło się coś dla siebie oraz dla Julii.
Giorgi Maglakelidze – Tajemnice gruzińskiego smaku 79 przepisów
Giorgi Maglakelidze prezentuje kilkadziesiąt rodzinnych przepisów na tradycyjne potrawy gruzińskie, urzekające bogactwem przypraw, smaków i aromatów. Przystawki, dania główne, przekąski, sałatki, sosy, a nawet przetwory i marynaty  ̶  wszystkie opisane w przystępny sposób i wzbogacone apetycznymi fotografiami.  W książce, poza zdjęciami potraw, czytelnik znajdzie także widoki z regionów, z których pochodzą te wyjątkowe przepisy, oraz tradycyjne toasty. Piękne krajobrazy i smakowite potrawy z pewnością będą zachętą nie tylko do gotowania, lecz także do odwiedzenia malowniczej Gruzji. 
 
Książka ta inspiruje do tworzenia gruzińskich przysmaków. Penowani chaczapuri, bakłażany na sztylecie, zupa mleczna, adżapsandali po domowemu, cielęcina z kasztanami, krewetki w sosie orzechowym, mchali po miejsku i wiele innych potraw, które znajdziemy w tej pozycji. Nie są skomplikowane i mają takie składniki, których zdobycie nie będzie problemem.

 

Autor oddaje w nasze ręce bardzo niezwykłą książkę kucharską, pełną świetnych przepisów, ale nie tylko. Znajdziemy też w niej sporo ciekawostek na temat Gruzji. Czasem czytając je ma wrażenie jakby czytało się mini opowieść o tym kraju. Być może zachęci Was do wybrania się na wycieczkę po tej malowniczej krainie? Mnie już przekonała i planuję małe, gruzińskie wakacje w przyszłym roku.

 

 

 

 

 

 

Gdzie się chowa śnieżna sowa ? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentach
Kto dostrzeże nietoperze? Kto odszuka nieświszczuka? Wyrusz w podróż dookoła zwierzęcego świata – od niebosiężnych szczytów Himalajów po tajemnicze głębie Pacyfiku. Po drodze zabłądzisz na pustyni Gobi, popłyniesz na wyspy Galapagos, wypatrzysz jaguara w lasach deszczowych Amazonii, zanurzysz się w jeziorze Bajkał, zagłębisz w bezkresnej rosyjskiej tajdze, a nawet popluskasz w gorących źródłach Japonii ze stadkiem makaków. A także dowiesz się w końcu, kim są: moloch straszliwy, patelnica niebieskoplama, perewiaska marmurkowa, orłosęp brodaty, groźnica niema, lodofoka grenlandzka i kotek cętkowany. Ta książka oczaruje każdego małego przyrodnika! 

 

Książka ta podbiła nasze czytelnicze serca już od pierwszych jej stron. Na jej stronach pokazane są różnorodne kontynenty wraz z typowymi dla nich gatunkami zwierząt i krótką charakterystyką. Trasa podróży przez książkę wiedzie od Grenlandii poprzez Ameryki, Afrykę, wybrzeża Wielkiej Brytanii, Azję i Australię, aż do Antarktydy. Znajdziemy tu tundrę, stepy, sawanny, pustynie, góry, morza czy oceny.

 

 

 

Na każdej z rozkładówek mamy również polecenie – znaleźć wszystkie
wymienione zwierzęta. Przy nazwie każdego z nich oprócz ilości
osobników, które należy wyszukać, mamy również krótkie notatki z
ciekawostkami dotyczącymi poszczególnych gatunków.

 

 

 

 

Jeśli mamy problem z odszukaniem któregoś ze zwierząt to z pomocą przychodzą nam podpowiedzi znajdujące się na końcu. Znajdziemy tam też kilka tablic : ze zwierzęcymi rekordami (największy, najszybszy, najsilniejszy
itp.), mieszkańcami ekstremalnych środowisk, łańcuchami pokarmowymi,
zagrożonymi gatunkami opisanymi w książce oraz zasadami tworzenia
łacińskich nazw gatunkowych. Cała książka zakończona jest indeksem z wyszczególnieniem alfabetycznym ponad 200 zwierząt występujących w albumie.

 

 

 

 

Lubicie takie książki ? 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki