NewsPorady

Jak wybrać fotografa na ślub i wesele?

jak wybrać fotografa na ślub
jak wybrać fotografa na ślub
Wybór fotografa ślubnego to decyzja wcale nie łatwa. Tym bardziej gdy na rynku, co rusz pojawiają się nowe osoby oferujące usługi. Warto więc, aby specjalista uwieczniający nasz wielki dzień miał odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie.
Dlatego warto pokierować się kilkoma podstawowymi zasadami, o których nie należy zapominać wybierając odpowiedniego fotografa na ślub. Po nich nie powinniście niczego żałować.
Rady to nie tylko moje spostrzeżenia, ale także bliskiej mi osoby, która biorąc ślub korzystała z usług profesjonalisty https://www.fotokuszynski.com/. Jednak są one tak profesjonalne, że ze spokojem zastosujemy je do większości przypadków.

Jak wybrać fotografa na ślub i wesele?

Najważniejsze, jeśli chodzi o pracę fotografa to przede wszystkim powinniśmy zajrzeć do jego portfolio. Jest to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru. Profesjonalny fotograf ślubny powinien mieć swoją galerię wykonanych prac.  Dzięki niej poznamy poziom oraz estetykę zdjęć, a także kunszt warsztat fotografa.
Warto tutaj przyjrzeć się nie tylko zdjęciom z pełnego reportażu, ale także tym z pleneru, tylko wtedy będziemy mogli ocenić, czy nasz specjalista czuje się dobrze w każdym miejscu.
Jeśli umówicie się na spotkanie to nie zamykajcie się na propozycje od fotografa. Napewno zaproponuje Wam ujęcia zarówno w dniu ślubu, ale także na plenerze. Warto rozważyć wykonanie sesji narzeczeńskiej, gdyż da ona Wam przedsmak ślubnych emocji. Przy okazji zobaczcie jak czujecie się w obecności osoby Was fotografującej. Być może będzie Was kosztowało to więcej, jednak nie zapominajcie, że zdjęcia to pamiątka na lata.

Oceńmy jakość zdjęć

Popatrzmy również na same wykonane fotografie, profesjonalne zdjęcia wyróżnia różnorodność ujęć, dobrze uchwycona ostrość, doświetlony drugi plan, ale równiez spójność kompozycji. Niech Wasz wybór nie będzie zależny od ilości zdjęć wzamian za niską cenę. Podkreślamy, że to nie ilość, a jakość wyróżnia dobrego profesjonalistę.

Jeśli dostaniecie mnóstwo zgranych zdjęć na płytę, ale żadne z nich nie będzie wogole obrobione to zastanówcie się czy tego właśnie szukacie. Pamiątka ze ślubu to reportaż, który dostajemy po odpowiedniej obróbce graficznej. Tam każde zdjęcie powinno być odpowiednio wykadrowane, ale również profesjonalnie obrobione.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News