DzieckoNews

Jak kupować ubrania dla dzieci?

wychowanie dwujęzyczne
wychowanie dwujęzyczne

Na pewno to uczucie zna każda mama, gdy wychodząc z zakupów, wracamy z torbami pełnymi ciuchów, ale nie dla siebie a dla dzieci. Jednak czasami obok zachwytu pojawia się niepewność, czy rozmiar, który wybrałam, jest na pewno dobry i czy ubranka będą się podobać dziecku. Niestety o to ostatnie z wiekiem jest coraz trudniej.

Kupowanie ubrań dla dzieci może trwać w nieskończoność, chociaż wraz ze wzrostem ich wieku, robi się to coraz trudniej. Około 5 roku życia zaczyna się już wybrzydzanie i wybieranie to, co modne. Oczywiście nie jest to takie złe, gdyż w ten sposób możemy być obserwatorem tego, jak dziecko kreuje swój gust. Doskonale wie, co mu się podoba, a czego nigdy, przenigdy nie założy. Jak kupować z głową?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rozmiar ubrania

Odpowiedni rozmiar ma ogromne znaczenie, gdyż ubranie nie powinno uciskać, ciągnąc i być za małe. Dziecko w przymałym ubranku nie będzie się także prezentować za dobrze. Trafienie z rozmiarem może nie być proste, szczególnie gdy do tej pory nie znaliśmy rozmiarówek danego sklepu. Najlepiej więc sprawdzać wszystko w tabelach.

Zwróćmy uwagę na skład

Czytanie składów dotyczy nie tylko jedzenia, ale również ubrań. Tym bardziej jeśli wybieramy rzeczy dla dzieci. Niestety nie wszystko, co ładne jest również zdrowe. Barwniki używane do farbowania tkanin, dodatki syntetyczne i niklowane guziki potrafią wywołać uczulenie. Naturalne tkaniny to coś, czego powinniśmy szukać podczas zakupów. Szczególnie latem zapewniają one dostęp powietrza. Tak popularne potówki są często wywoływane przez zapocenie się dziecka, ze względu na brak odpowiedniej wentylacji dla skóry. Ubranka bezpośrednio dotykające skóry dziecka muszą być wykonane z naturalnych materiałów.

Stawiajmy na komfort

Zarówno dorośli, jak i dzieci lubią czuć się komfortowo w ubraniu. Dzieci szczególnie nie lubią, gdy coś ogranicza ich ruchy. Dyskomfort można odczuć nie tylko w źle uszytych ubrankach, ale także w tych wyposażonych w zdecydowanie zbędne dodatki. Komfort związany z ubrankami dla dzieci, to także komfort dla rodzica przy przebieraniu i ubieraniu dziecka. Tym bardziej jeśli dziecko jest malutkie. Płacz przy zakładaniu koszulki przez głowę nie jest mile widziany.

Jeśli natomiast szukacie propozycji na uroczystości i zależy Wam na czymś bardziej strojnym, to polecam zajrzeć na stronę asantiforkids. Znajdziemy tam mnóstwo ciekawych propozycji na chrzciny, między innymi garniturki dla małych przystojniaków, bądź też coś dla dziewczynek. Sukienka na chrzciny będzie idealnym rozwiązaniem, gdyż każda młoda dama prezentuje się w niej bardzo elegancko.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko