NewsPorady

Fotograf na wesele – jak wybrać fotografa na ślub w Łodzi (i nie tylko).

Wybór fotografa ślubnego należy chyba do jednej z najważniejszych decyzji podczas przygotowań do ślubu. Warto więc, aby osobę uwieczniająca nasz wielki dzień wybrać z pełną świadomością, nie podejmować nieprzemyślanych i pochopnych decyzji. Dziś powiem Wam o kilku podstawowych zasadach, którymi warto kierować się w tej kwestii, aby wybrać odpowiedniego fotografa na ślub i nie żałować. Rady te napisałyśmy wspólnie z siostrą, która brała ślub w Łodzi i oczywiście skorzystała z usług jakie oferuje fotografia ślubna Łódź. Jednak te rady są tak uniwersalne, że warto stosować je niezależnie od miejsca organizowania uroczystości.
Po pierwsze i najważniejsze jeśli chodzi o pracę fotografa to portfolio. To ono powinno być najważniejszym kryterium wyboru. Profesjonalny fotograf ślubny powinien dysponować galerią swoich prac, to ona najlepiej odzwierciedli poziom i estetykę zdjęć a także kunszt warsztatu fotografa. Warto obejrzeć zarówno zdjęcia z pełnego reportażu, jak również te z pleneru, wtedy będziemy w stanie ocenić jak nasz specjalista czuje się w każdym miejscu. Jeśli dojdzie już do spotkania to posłuchajcie propozycji ujęć zarówno w dniu ślubu a także na plenerze. Warto umówić się na sesję narzeczeńską, gdyż da ona Wam przedsmak ślubnych emocji, dodatkowo sprawdzicie jak czujecie się w obecności osoby Was fotografującej. Może wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak pamiętajcie o tym, że te zdjęcia to pamiątka na lata.
Zwróćmy również uwagę na same zdjęcia – dobre zdjęcia wyróżnia zróżnicowanie ujęć, dobrze uchwycona ostrość, doświetlony drugi plan, spójność kompozycji. Nie decydujcie się na osobę, która zaoferuje Wam największą ilość zdjęć za niską cenę. Pamiętajcie, że w tym przypadku nie ilość, a jakość wyróżnia dobrego profesjonalistę. Jeśli oferuje Wam on setki zdjęć zgranych na płytę, ale niedotkniętych obróbką, powinna Wam zapalić się czerwona lampka. Znacznie cenniejszą pamiątką jest oddany do naszych rąk, reportaż po odpowiedniej obróbce graficznej, gdzie każde zdjęcie jest odpowiednio wykadrowane i profesjonalnie obrobione.

Nie unikajcie spotkań z fotografem, pamiętajcie, że to on będzie Wam towarzyszył podczas tego ważnego dnia. Warto więc sprawdzić, czy będziecie potrafili znaleźć wspólny język. Taki fotograf powinien dać się lubić, nie peszyć Was i dawać Wam polecenia w prosty i zrozumiały sposób. Powinien także cechować się kulturą osobistą, gdyż dzień ślubu to dzień radości i nie powinniście psuć go sobie przez „gbura artystę”. Co z tego, że robi piękne zdjęcia, gdy nie ma możliwości dogadania się z nim.

Profesjonalny fotograf ślubny na pewno od razu zaproponuje Wam umowę. Jeśli nie to żądajcie jej, gdyż jest ona dla Was swojego rodzaju zapewnieniem obecności jego na Waszym ślubie. Powinniście zawrzeć w niej szczegóły dotyczące daty, miejsca uroczystości, terminu przekazania gotowych prac oraz formy nośnika na jakim będą one przekazane. Warto uwzględnić rzeczy dodatkowe takie jak fotoksiążka czy album. Czasem są one wliczone w cenę usługi – dopytajcie, by mieć pewność. Zastrzeżcie również punkt, który mówi co w przypadku, gdy dana osoba nie pojawi się na ślubie, lub przyśle kogoś innego w zastępstwie. Warto również określić wartość wpłaconej zaliczki, która jest gwarancją zarezerwowania terminu. Sprawdźcie również czy Wasz fotograf dysponuje drugim aparatem, gdyż jak wiadomo rzeczy martwe lubią psuć się w jak najmniej odpowiednich chwilach.

No dobrze, a w takim razie od czego zacząć poszukiwania dobrego fotografa i gdzie go znaleźć? Jak wiadomo Internet to wielka skarbnica, zarówno wiedzy jak i niezliczonej ilości oferowanych usług. Warto jednak na początek zapytać znajomych. Na pewno macie takich, którzy są już po ślubie, albo właśnie się do niego szykują. Z chęcią na pewno podpowiedzą Wam, który z fotografów jest już sprawdzony i z czyich usług warto skorzystać. Będziecie mogli również obejrzeć zdjęcia przez niego wykonane. Te w całości, a nie tylko wyselekcjonowane na stronie. Oczywiście pamiętajmy, że każdemu podoba się co innego, więc zanim dokonamy ostatecznego wyboru i zdecydujemy się na fotografa z polecenia, warto jest, jak już wspomniałam wcześniej, się z nim umówić osobiście.

Czy Wy jesteście przed czy już po tym wielkim dniu? Macie jakieś swoje złote rady?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News