NewsUroda

Endermologia – masaż, który pomoże zwalczać cellulit

Zapewne wiele z Was spotyka się po raz pierwszy z pojęciem endermologia. Dlatego też zacznę od jego wyjaśnienia. A więc endermologia to nic innego jak masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Dzięki poddaniu się temu zabiegowi możemy się odchudzić, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę lub poprawić kontury twarzy. Brzmi świetnie prawda, a na czym polega ten tajemniczy zabieg? Masaż w połączeniu z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej odpornej na dietę, ćwiczenia, a także stymuluje nasze ciało do produkcji włókien kolagenowych.

 

Masaż podciśnieniowy jest wykonywany z ogromną siłą nacisku, a ta oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną, w związku z czym ma on działanie odchudzające, odmładzające, oczyszczające oraz terapeutyczne. Zmniejsza również różne rodzaje bólu. Zaskakujące ile efektów może przynieść taki zabieg, dlatego też z chęcią się na niego zdecydowałam. Endermologia w Poznaniu była powodem ostatniej mojej wizyty w tym mieście.

No dobrze, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie dla kogo przeznaczony jest ten zabieg? Najbardziej widoczne efekty osiągają osoby, które decydują się na endermologię, po to, aby zredukować i zlikwidować swój cellulit, wyszczuplić i wymodelować sylwetkę. Poprzez pobudzenie metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu. Zabieg ten jest także polecany osobom chcącym poprawić kontur swojej twarzy oraz elastyczność biologiczną skóry, gdyż stymuluje on jej odnowę biologiczną. Jest ona także wykorzystywana w leczeniu bóli mięśniowych.

Jak wygląda taki zabieg? Otóż na początek pacjentka dostaje specjalny kombinezon, który po założeniu przylega do ciała, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Masaż wykonuje się przy pomocy sterowanej komputerowo głowicy, składającej się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. W czasie zabiegu, pod wpływem ciśnienia, pomiędzy rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, który przybiera kształt fali. Podczas gdy nasza skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz, nasza tkanka zostaje pobudzona do regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała, a czas trwania to około 35 minut.

Endermologia znana jest także jako sposób na odmładzanie skóry, gdyż intensywnie oddziałuje on na skórną i podskórną tkankę łączną właściwą składającą się głownie z komórek zwanych fibroblastami. Produkują one kolagen i elastynę, a te odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry. W czasie zabiegu skóra jest „rozciągana” między rolkami, a to stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. W wyniku czego zyskujemy odmłodzenie skóry. Jest to na prawdę prosty sposób na ujędrnienie i poprawę elastyczności skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, łagodniejsze kontury twarzy, oczu i ust.

Co myślicie o takich zabiegach? Ten oraz wiele innych znajdziecie w ofercie www.studiolaser-depilacja.pl

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News