LifestyleNewsPorady

Na co zwracać uwagę kupując ekspres do kawy?

Ekspres do kawy stał się nieodzownym kompanem porannych pobudek. Pomaga nam rozpocząć nowy dzień. Jest niezwykle prosty i szybki w użyciu, wystarczy go uruchomić i wybrać odpowiedni napój. Jednak zanim będzie on u nas w domu, to musimy go zakupić. Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy? Podpowiadamy.

Na co zwracać uwagę kupując ekspres do kawy?

Kawa może postawić nas na nogi niezależnie od pory dnia. Niektórzy piją kawę, bo po prostu ją lubią. Ekspresy do kawy ułatwiają życie, różnią się również funkcjami w zależności od modelu. W sklepach z elektroniką mamy wielki wybór tego sprzętu. Jednak kupno to nie taka prosta sprawa, szczególnie jeśli nie mamy jednego upatrzonego modelu.

Rodzaje ekspresów do kawy

Na rynku mamy trzy rodzaje ciśnieniowych ekspresów do kawy: automatyczny, kolbowy oraz kapsułkowy. Każdy z nich przygotowuje napój na inny sposób, oraz ma odmienne funkcje. Wszystkie jednak posiadają cechę wspólną – wykorzystują gorącą wodę pod wysokim ciśnieniem, którą następnie przepuszczają przez zmielone ziarna kawy. Ekspresy ciśnieniowe świetnie wyciągają wszystko to, co najlepsze z ziaren przy odpowiedniej regulacji strumienia wody.

Główną różnicę stanowi sam proces przygotowania napoju, a raczej stopień jego skomplikowania. Ekspres automatyczny należy do najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeń do parzenia kawy. Posiada wiele gotowych programów umożliwiających natychmiastowe działanie. Jego największą zaletą jest prostota i łatwość w obsłudze.

Ekspresy kolbowe przeznaczone są do miłośników kawy, posiadających wiedzę, chociażby na temat jej odpowiedniego zaparzenia. Trzeba wiedzieć, ile użyć kawy, aby uzyskać odpowiedni smak, oraz jak bardzo zmielić same ziarna. Co więcej, należy także oddzielnie dokupić młynek. Jeśli lubicie pić kawę z mlekiem, to warto dodać, że ekspresy kolbowe najczęściej są wyposażane w dyszę parową do spieniania mleka. To także należy robić w odpowiedni sposób.

Kapsułkowy ekspres ciśnieniowy nie potrzebuje żadnej wiedzy, czy też doświadczenia w robieniu kawy. Obsługa jest banalna, gdyż ogranicza się do włożenia odpowiedniej kapsułki z ulubionym smakiem do miejsca na to przeznaczonego. Najczęściej nie znajdziemy tu systemu spieniania mleka, gdyż to kapsułka nadaje smak napojowi.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

1 Comment

  1. Świetny tekst, szczególnie dla mnie, kiedy akurat jestem na etapie wyboru ekspresu do kawy 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Lifestyle