DzieckoNews

Czym zająć malucha – Ubierz klauna

Mam dla Was dziś propozycję pewniej zabawki, która na pewno przykuje uwagę maluchów na długi czas – mówię tu o Ubierz Klauna, która znalazłam przeglądając ofertę Neko Toy Shop.

 

Ten klaun lubi nosić coś nowego! Z tym zestawem może zmienić swoje ubrania kiedy zechce! Różne ubranka filcowe mogą być nakładane na klauna za pomocą sznurowadeł . Ta wesoła postać może być umieszczona w drewnianym stojaku do podziwiania.

 

 

 

 

 

Jest to zabawka, która należy do kategorii motoryki i zabaw wczesnych. Postać klauna jest wykonana z drewna – spokojnie nie znajdziemy na niej żadnych ostrych kantów, dzieci mogą się nią bezpiecznie bawić. Ubranka klauna są wykonane z filcu. Do zestawu dołączono kolorowe sznurowadła i plastikowe ozdoby typu guzik, gwiazdka, trójkąt itp.

 

 

Zabawa polega na stworzeniu stylizacji naszemu klaunowi. Jego drewniana postać ma w sobie dziurki, znajdziemy je również na filcowych ubrankach oraz plastikowych elementach pozostałej części garderoby. Ubranko przykładamy do postaci i przeciągamy sznurowadła, które to złączą nam wybrane przez nas kolorowe ubranka. Stylizacje, które możemy wykonać są naprawdę przeróżne, w zasadzie ogranicza nas wyobraźnia i ilość elementów znajdujących się w zestawie. 🙂

 

 

Przeplatanka to świetne ćwiczenie manualne dla każdego dziecka, – i tego całkiem dużego i tego małego. Pomaga ćwiczyć ruchliwość i precyzję paluszków. Ta zdolność przyda się naszym pociechom, nie tylko w nauce pisania, ale też przy wszelkich zabawach plastycznych, czy czynnościach typowo codziennych jak np. wiązanie bucików. Dodatkowo poprzez zabawy tego rodzaju, dziecko rozwija twórcze myślenie i wyobraźnię. Warto sprezentować maluchowi taką zabawkę. Jest ona dowodem na to, że wartościowe zabawki wcale nie muszą być interaktywne i drogie.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko