Niektórzy mogą obawiać się, że delikatny proszek nie poradzi sobie z usunięciem wszystkich zabrudzeń. Na szczęście nowości na rynku chemii gospodarczej udowadniają, że można pogodzić ze sobą skuteczność i bezpieczny dla skóry skład środków piorących. Dlaczego jest to możliwe? Tłumaczymy w artykule!
Proszek hipoalergiczny – skuteczny i bezpieczny dla skóry
Gdy cierpimy z powodu alergii, posiadamy bardzo wrażliwą skórę lub chcemy wyprać dziecięce ubranka, najczęściej sięgamy po proszek hipoalergiczny. To taki produkt, którego skład ma w jak największym stopniu ograniczać możliwość pojawienia się reakcji organizmu na alergen. Dzięki delikatnym substancjom nie tylko dokładnie oczyścimy tkaniny, ale i zabezpieczymy się przed ryzykiem pojawienia się reakcji alergicznych. Jeśli, na przykład przez nieprawidłowe dozowanie, produkt nie wypłucze się w całości z tkaniny, nie będzie zagrażał naszej skórze. Środki o hipoalergicznym składzie chronią nas przed pojawieniem się nieprzyjemnych reakcji organizmu na silnie działające substancje, między innymi kompozycje zapachowe. Czy jednak można za pomocą takiego proszku lub płynu do prania usunąć wszelkie zabrudzenia z ubrań i innych rzeczy?
Dezynfekcja i hipoalergiczność
Oczywiście, że można! Najnowsze technologie pozwalają wyprodukować innowacyjne produkty, które łączą w sobie obie te cechy: hipoalergiczny skład i działanie dezynfekujące. Standardowe proszki i płyny do prania pozwalają jedynie na dezynfekcję termiczną, która wymaga użycia bardzo wysokiej temperatury, co negatywnie wpływa na prane tkaniny. Zwykłe środki dezynfekujące zaś opierają się na działaniu bardzo intensywnych substancji, przez co możemy narazić się na podrażnienie skóry. Delikatne pranie, bezpieczne zarówno dla naszej skóry, jak i dla pranych tkanin, to połączenie dezynfekcji z hipoalergicznością. Produkty Mr. ZIGGI pozwalają na dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń – bakterii, grzybów i alergenów, w tym roztoczy kurzu domowego, już w 40 stopniach Celsjusza. Dzięki temu nie narazimy ubrań na szybsze niszczenie, w delikatnych warunkach pozbędziemy się wszelkich drobnoustrojów z tkanin, a także zadbamy o bezpieczeństwo naszej skóry.
Delikatne pranie – czego dotyczy?
Skoro znaleźliśmy już odpowiedni produkt, który jest bezpieczny dla naszego zdrowia i pranych tkanin, możemy zastanowić się, co można z jego pomocą prać. Grupa rzeczy nadających się do prania w hipoalergicznym proszku dezynfekującym jest naprawdę szeroka. Poza ubraniami obejmuje między innymi:
- pościel – to właśnie łóżko jest największym siedliskiem roztoczy kurzu domowego. Dzięki dezynfekcji pozbędziemy się zarówno roztoczy, jak i ich odchodów, które są silnym alergenem. Hipoalergiczność środka piorącego zapewnia korzystne warunki dla naszej skóry.
- ręczniki – jak prać ręczniki? Często i regularnie, nawet co 3-5 dni. Wilgoć i słaba cyrkulacja powietrza w łazience to doskonałe połączenie dla rozwoju grzybów i bakterii. Delikatne pranie ręczników zapewni im długa żywotność, a nam gwarancję, że materiał, który ma bezpośredni kontakt z naszą skórą, nie wywoła podrażnienia.
- buty – niektóre buty można prać w pralce, nadają się do tego szyte trampki i tenisówki. Dezynfekowanie obuwia sprawia, że pozbędziemy się wszystkich drobnoustrojów wewnątrz i zadbamy o zdrowie naszych stóp.
- zabawki – dzieci uwielbiają bawić się pluszakami i innymi materiałowymi zabawkami. Jeśli producent zezwala na pranie ich w pralce, skorzystajmy z produktów piorących, które pozwalają na delikatne pranie dezynfekujące. W 40 stopniach usuniemy zgromadzone na zabawkach roztocza, zapewniając dziecku ochronę między innymi przed roztoczami kurzu domowego i intensywnie działającymi substancjami zawartymi w tradycyjnych proszkach do prania.
- odzież sportowa i robocza – na tych ubraniach gromadzi się najwięcej bakterii. Przynosimy je z siłowni czy z pracy. Rozwijają się również przez pot. Niestety, częste mycie, czasem po każdym użyciu, może źle wpłynąć na żywotność ubrań. Dlatego, w trosce o zdrowie i jakość tkanin, zdecydujmy się na delikatne pranie w środku piorąco-dezynfekującym.