NewsPorady

4 rzeczy, które musisz uwzględnić, by stworzyć profesjonalne stoisko targowe

Obecny rynek jest dość dynamiczny. Aby zyskać zainteresowanie klientów nie wystarczy już prowadzić firmy stacjonarnie w swojej siedzibie. Dobrym pomysłem jest udział we wszelakich targach handlowych, który powinien być dokładnie przemyślany i zaplanowany. Dlaczego? Poświęcając odpowiednią ilość czasu i pieniędzy możemy być pewni, że zaprocentuje to w naszych przyszłych zyskach. Na co więc zwrócić uwagę przygotowując się na targi wystawiennicze?

Odpowiednia lokalizacja stoiska

Odpowiednia lokalizacja stoiska jest niezwykle ważna i powinna przede wszystkim uwzględniać potencjalne szlaki komunikacyjne klientów. Należy zwrócić także uwagę na odległość od wejścia głównego, wyjścia, toalet czy miejsca rejestracji gości. Jeśli podczas targów mają odbywać się prelekcje, warto ustawić się w pobliżu sali. Sprawdźmy także warunki techniczne oraz odległość od konkrecyjnych stanowisk.

Pomysł na stoisko targowe

Optymalne stoiska targowe powinny być urządzone w ten sposób, aby przyciągać uwagę gości jednocześnie nie odstraszając ich. Dlatego też tak ważne jest tu odpowiednie wyważenie i nie przesadzenie z elementami dekoracyjnymi. Powinno ono nawiązywać designem do branży, jaką reprezentujemy. Wpasowywać się w aktualnie panujące trendy.

Wyróżnienie firmy

Jeśli już wybraliśmy odpowiednią lokalizację naszego stanowiska, warto także zadbać o to, aby znalazły się na nim atrakcje mające za zadanie przyciągać uwagę klientów. Atrakcja ta powinna być dopasowana do naszej branży w jakiej działamy, może to być np degustacja lub prezentacja procesu produkcyjnego. Taka forma na pewno wzbudzi zainteresowanie, pojawi się sporo zaciekawionych gości. My w tym czasie będziemy mogli im wręczyć ulotki i foldery reklamowe a nasza firma zostanie zapamiętana na dłużej.

Miejsce do rozmów z klientami

Pamiętajmy o tym, aby nasze stoisko wystawiennicze było przede wszystkim funkcjonalne. Warto więc dokładnie przemyśleć w jaki sposób będzie odbywała się obsługa gości. Pomyślmy na przykład o barku, który pozwoli nam na zamienienie kilku słów z potencjalnymi klientami. Takie kameralne miejsce sprzyja rozmowom, a dobra kawa może być początkiem udanej konwersacji oraz wstępem do wspólnych interesów.

Gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe to to co nas wyróżnia. Mogą to być wszelkiego rodzaju małe upominki, dzięki którym klient poczuje się doceniony. Długopisy z logo firmy, kubki z naszym hasłem reklamowym, to wszystko sprawia, że stajemy się zapamiętani. Dobrym pomysłem są także słodycze z firmowym znakiem. To również okazja do zapoznania gości z naszymi wyrobami poprzez rozdawanie małych próbek naszych produktów.

Pamiętajmy, że wszystkie te 4 zasady składają się na jedno, jako firma powinniśmy robić wszystko, aby stać się zauważonym wśród wielu innych wystawców. Warto więc zainwestować w nasze stoisko, gdyż każdy nakład potrafi nieźle zaprocentować w przyszłości.

 

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News