DomNews

Jak urządzić przytulną sypialnię?

Sypialnia to pomieszczenie w domu, w którym powinniśmy czuć się jak najlepiej. To miejsce, gdzie relaksujemy się i wypoczywamy. Oczekujemy w nim wyciszenia i uspokojenia po całym intensywnym dniu. Urządzenie sypialni w przytulny sposób sprzyja osiągnięciu tych celów.

 

W przytulnej sypialni warto postawić przede wszystkim na ciepłe koloru. Sprawdzą się tutaj doskonale apetyczne brązy i beże. Jednak nie przesadźmy z ciemnymi kolorami, gdyż łatwo tu wpaść w pułapkę i zamienić pomieszczenie w ciemny, przytłaczający pokój. Ecru, kość słoniowa, cappuccino i inne odcienie kawy z mlekiem to również dobre wybory.

Ważnym elementem naszej sypialni jest łóżko. To na nim się relaksujemy i odpoczywamy, także powinno być przede wszystkim wygodne. Jeśli sypialnie dzielisz z partnerem to warto pomyśleć o większym – minimum 160 centymetrów. Odpowiedni materac to również ważna kwestia. Osoby drobne i lekkie powinny spać na miękkich materacach, natomiast wysokie i tęższe powinny zakupić twardy, który utrzyma kręgosłup w odpowiedniej pozycji.

Garderoba w sypialni to wygoda, jednak w mniejszych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdza się szafa przesuwna. Jest pojemna i przestronna, a każda z ułożonych w niej rzeczy ma swoje miejsce. Mieszczą się tutaj nie tylko ubrania, ale również akcesoria, czy też na drobne sprzęty typu odkurzacz, deska do prasowania. Przy zakupie szafy warto wziąć pod uwagę ilość aktualnie posiadanych rzeczy, jednak nie zapominając o przyszłości. Dobrą propozycją będą tu większe szafy trzydrzwiowe przesuwne. Takie szafy znalazłam w ofercie www.meble-cezar.pl na https://www.meble-cezar.pl/pl/c/Szafy-przesuwne-trzydrzwiowe/110

Nastrojowe oświetlenie również doda przytulności sypialni. Mamy tu sporo opcji. Możemy zamontować kinkiety na ścianach, które wieczorową porą dadzą nam ciepłe, rozproszone światło. Czy też postawić na lampy stojące i stołowe, które z łatwością ustawimy na komodzie czy też parapecie. Oczywiście nie rezygnujmy także ze światła górnego. Nic również nie doda większego uroku wnętrzu niż świece. Są na prawdę ładną i romantyczną dekoracją.

Pod stopami idealnie sprawdzi się puszysta wykładzina. Możemy zakupić taką, która jest wykonana z materiałów naturalnych lub syntetycznych. najlepiej sprawdzi się puszysta wykładzina. Wykładziny mogą być wykonane z materiałów naturalnych lub syntetycznych. Idealnie także wpiszą się w klimat dywaniki shaggy, czyli ciepłe i włochate.

A Wy jak macie urządzoną sypialnie? Wolicie przytulne czy może bardziej surowe wnętrza?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom