Jak wiadomo doskonale, maluch w wieku 1-2lat najchętniej bawi się odkrywając świat. Oczywiście najlepszym sposobem na to są piesze wędrówki wszędzie tam gdzie tylko małe stópki poniosą. No, przynajmniej moje dziecko do tych wędrownych należy. Dlatego każda zabawa kończy się po mniej więcej 5minutach i albo szybko wymyślamy nową, albo Julki już tu nie ma ;-). 
Postanowiłam coś z tym zrobić i wymyśliłam zabawę, która zajęła Julię na dłużej niż 5minut.

Zabawa zręcznościowa dla maluchów

Zabawa w zakręcanie pojemników to oprócz zajęcia maluszka, świetne ćwiczenie zręcznościowe.
Do zabawy potrzebujemy różnej wielkości pojemniki / butelki z zakrętkami. Każdy z pojemników możemy np. przymocować do podstawki wyciętej z kartonika. Po to, aby nie przewracały się przy próbie zakręcania. Oczywiście można też je przytrzymywać ręką i po prostu podawać malcowi kolejne do zakręcania.
No i oto cała filozofia. Zabawka skończona :-). Bez wydawania majątku w sklepach. Prosto i tanio, a naprawdę bawiliśmy się przy tym dość długo.
Jeśli w domu mamy starsze dziecko możemy dodatkowo utrudnić zabawę poprzez narysowanie cyferek na każdym kapselku czy nakrętce. Wtedy malec będzie miał za zadanie przykręcenie nakrętek zgodnie z kolejnością liczb / liter czy według wybranych przez nas kolorów.

Miłej zabawy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wpis powstał przy współpracy z portalem KobiecePorady.pl

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko