DzieckoNews

Wyprawka dla niemowlaka. Co warto kupić?

Ciąża to piękny okres, w którym młoda mama przygotowuje się na przyjście swojego dziecka. Mamy około 9 miesięcy na skompletowanie najpotrzebniejszych rzeczy. Jednak zazwyczaj wygląda to tak, że wyprawka dla noworodka jest kompletowana przez cały okres ciąży. Czasem jednak zostawiamy to na ostatni moment, dlatego też warto mieć na uwadze kilka zasad dzięki, którym będzie nam o wiele łatwiej.

Przygotuj się do zakupów

Oczywiście najlepszym wyjściem byłoby nieczekanie na ostatni moment, ale zabranie się za zakupy trochę wcześniej niż termin porodu. Odpowiedni czas to 6-8 miesiąc ciąży. Na początku zrób listę niezbędnych zakupów i zastanów się, co już z niej kupiłaś. Zakupy zabawek, akcesoriów, ubranek, pościeli mogą być nie lada wyzwaniem, jednak podejdź do tego na luzie, a zobaczysz, że sprawi ci to wiele przyjemności. Najlepiej jest znaleźć sklep, który w ofercie ma sporo z listy, a wyprawka dla niemowlaka zrobi się w mig.

Funkcjonalność, jakość i wygoda.

Kompletując wyprawkę dla noworodka oraz podręczne rzeczy do szpitala, warto kierować się względami praktycznymi. Pomocne mogą być także rady przyjaciółek, które pierwsze porody mają już za sobą. Chętnie podzielą się swoimi spostrzeżeniami, gdyż nie trudno jest kupić zbyt dużo. Kupując ubranka dla dziecka pamiętaj, że skóra niemowlęcia jest delikatna i bardzo wrażliwa. Śpiochy o niskiej cenie i jakości, wykonane z tanich materiałów mogą podrażniać skórę i krępować ruchy niemowlęcia. Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza może spowodować, że delikatna skóra nie będzie prawidłowo oddychać.

Ubranka, pościel, śpiworki, rożki czy gniazdo niemowlęce dla noworodka powinny być wykonane z włókien naturalnych

Jeśli chodzi o rodzaj tkaniny, to najlepsza będzie czysta bawełna. Oczywiście bawełna bawełnie nie równa. Dlatego też warto dokładnie przyjrzeć się składowi. Niestety ten rodzaj tkaniny posiada też wadę, pranie w gorącej wodzie może kurczyć materiał. Z tego powodu często dodawane są do niej mieszkanki syntetyczne, aby rzeczy były bardziej odporne na temperatury. Jednak pamiętaj o tym, że zawsze bielizna (body, śpioszki, pajacyki, kaftaniki, skarpetki) muszą być uszyte z czystej, 100% najlepszej gatunkowo bawełny.

Wyprawka dla dziecka – Ubranka i pieluszki (lista)

 • Duża paczka pieluszek jednorazowych
 • kilka pieluszek tetrowych
 • 5-7 sztuk bawełnianych pajacyków lub śpioszków
 • 5-7 sztuk bawełnianych body z długim lub krótkim rękawkiem
 • 2-3 pary bawełnianych skarpetek bez ściągaczy
 • 2-3 cienkie bawełniane czapeczki
 • 2 sweterki oraz 2 pary spodenek
 • czapeczka na dwór, grubość zależy od pory roku.
 • Kilka bawełnianych rękawiczek zapobiegających zadrapaniom
 • kombinezon ocieplany (jeśli poród jest porą zimową),
 • lekka kurteczka, np. z polaru, która dobrze reguluje temperaturę.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko