Inne

Wymiana ekranu a wymiana szybki – różnice

Naprawa zbitej szybki
Naprawa zbitej szybki

Jeśli przydarzył Ci się wypadek i Twój smartfon doznał uszkodzenia w postaci zbitej szybki, to zapewne masz już przed oczami ogromny wydatek. Całościowa wymiana ekranu to niestety wielkie koszta. Jednak ten rodzaj usterki nie zawsze się z tym wiąże. Czasem wystarczy refabrykacja, czyli wymiana samej zbitej szybki na nową. To oszczędza sporo pieniędzy, jednak nie zawsze można ją wykonać. Czym różni się wymiana ekranu od wymiany szybki?

Naprawa zbitej szybki

Istnieją dwa sposoby naprawy usterki dotyczącej ekranu telefonu. Jeśli zachodzi taka konieczność, należy wymienić cały moduł wyświetlacza na oryginalny lub zamiennik. Jednak nie każdy serwis posiada oryginalne części, dlatego oczywiście lepiej zrobić to u specjalistów w tej dziedzinie. Druga opcja jest korzystniejsza i jest to wymiana zbitej szybki, to rozwiązanie dużo bardziej obniży koszt całej naprawy.

Kiedy wymienić ekran w smartfonie

Na początek zwróć uwagę, jak wygląda Twój telefon po upadku. Czy ekran działa, czy posiada widoczne plamki, czy obraz wyświetlany jest zniekształcony, czy w niektórych częściach ekranu może całkowicie zanika? Jeśli to występuje, to w Twoim przypadku to raczej nie uniknie się wymiany całego modułu wyświetlacza. Inaczej jest, gdy zobaczysz, że jest tylko pęknięta szybka, a reszta działa sprawnie.

Wymiana ekranu od wymiany szybki — różnice?

Najistotniejszą różnicą przy wymianie ekranu a wymianie całej szybki jest to, że w pierwszym wypadku wymieniamy cały moduł wyświetlacza. To oznacza, że wymienione zostaną: ekran, dotyk oraz szybka ochronna. Specjalista i tu polecamy serwis telefonów Warszawa, najpierw demontuje uszkodzony moduł i wkłada nowy wyświetlacz. Po zakończeniu urządzenie podlega testom, by sprawdzić jego sprawność.

Przy wymianie zbitej szybki dokonujemy tylko demontażu pękniętej szybki. Oczywiście w niektórych wypadkach może ona być połączona z warstwą dotykową. Fachowiec odłącza zbitą szybkę od ekranu i usuwa pozostałości. Urządzenie jest także czyszczone w specjalnej komorze bezpyłowej. Następnie umieszcza polaryzator oraz nową szybkę. Po naprawie urządzenie również jest poddane testom.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Inne