KsiążkiNews

Wychowanie przez czytanie – Tupcio Chrupcio

Książka o myszce imieniem Tupcio Chrupcio należy do serii „Wychowanie przez czytanie” wydanej przez wydawnictwo Wilga. To opowieści, w których Tupcio miewa różne sytuacje, bardzo podobne do tych jakie mogą przytrafić się naszym milusińskim. I tak czasem jest on bardzo wybredny i humorzasty, zwyczajnie ma swój zły dzień. Nie chce czegoś zrobić, lub z góry nastawia się do pewnych sytuacji „na nie”. Książki te przy pomocy słowa pokazują, że to czego nie lubimy i nie chcemy robić wcale nie musi być takie złe. Przeżywając przygodę z Tupciem Chrupciem można łatwo zmienić zdanie :). U nas znalazły się następujące książki z tej serii:

Tupcio Chrupcio – Nie lubię podróżować.
Tupcio Chrupcio nie chce jechać z rodzicami na wakacje. Obawia się rozstania z kolegami i swoimi zabawkami. Czy podróżowanie i wakacje mogą być przyjemne? Posłuchajcie!  

 

 

W tej książce znajdziemy sytuację, gdzie Tupcio nie chce jechać na wakacje wraz z rodziną. Jest z góry przekonany, że na pewno mu się tam nie spodoba. Poza tym będzie tęsknił za kolegami i swoimi zabawkami. Wcale nie ma ochoty nigdzie wyjeżdżać z domu. Oczywiście w czasie jazdy autem również ciągle marudzi, a po przyjeździe na miejsce nadal jest zniechęcony. Jednak rano, okazuje się, że wcale nie jest tam tak źle. Śniadanie jest dokładnie takie jak w domu, a co więcej smakuje nawet lepiej. Dodatkowo cieszy go fakt, że poznaje nowego kolegę, z którym się świetnie bawi. Tupcio Chrupcio przekonuje się, że to całe podróżowanie nie jest wcale takie złe.

 


Tupcio Chrupcio – Nie chcę się myć! 
Tupcio nie lubił kąpieli. Sprawdź, co zrobili jego rodzice, żeby polubił przygody w wannie.

 

 

 

 

Ta część przygód Chrupcia mówi o jego strachu przed kąpielą w dużej, „dorosłej” wannie. Myszka boi się, że woda będzie bardziej mokra niż w jego dotychczasowej wanience i przez to będzie musiał się dłużej wycierać, a nie cierpi tego robić. Mama Chrupcia stara się go przekonać, że nie zależnie od tego jak wielka jest wanna, woda jest tak samo mokra. W całej tej dyskusji na ratunek przychodzi tata, który, aby pokazać, że kąpiel w dużej wannie jest przyjemna, postanawia wykąpać się z synkiem. Oczywiście oboje świetnie się bawią, a Tupcio Chrupcio przekonuje się, że kąpanie to świetna zabawa.

 

Tupcio Chrupio – Nie umiem przegrywać 
W tej części przygód Tupcia Chrupcia, nasza sympatyczna myszka musi zmierzyć się z problemem bycia najlepszym. Tupcio chce we wszystkim wygrywać i być lepszym od swoich kolegów. Jak reagują na to jego przyjaciele? Czy lubią go i chcą dalej się z nim przyjaźnić? Tego dowiecie się, sięgając po kolejny tom przygód Chrupcia.  

 

 

Chrupcio nie może pogodzić się z faktem, że nie jest najlepszy we wszystkim. Pewne rzeczy wychodzą mu słabiej niż kolegom, dlatego też wyładowując swoją złość na ten fakt np niszczy zamek z piasku zbudowany przez jego przyjaciela. Takich podobnych sytuacji jest kilka, co sprawia, że Chrupcio przestaje być lubiany i nikt nie chce się z nim bawić. Na szczęście sytuację w porę ratuje Pani Nauczycielka, która widzi, że jest coś nie tak. Okazuje się również, że jest wiele zabaw, w których to Tupcio Chrupcio wiedzie prym i wygrywa.  

 

Co myślicie o tego typy książeczkach ? 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki