Blogi, choć tworzą się, jak grzyby po deszczu, to wciąż mają wzięcie. Szukamy na nich porad oraz informacji dotyczących różnych dziedzin. Choć twierdzi się, że słowo pisane nie ma już takiego chwytu jak kiedyś, to jednak wszystko wskazuje na to, że jest inaczej. Pisanie wciąż ma wzięcie. Jednak to nie wszystko, aby zaciekawić czytelnika, liczy się także animacja oraz obrazy zawarte w treści. Jak zdobyć sukces i stać się widocznym w sieci?

Ludzie wciąż czytają blogi

Choć wielu z nas nie przyznaje się do tego, to jednak blogosfera wciąż przyciąga poważne grono czytelników. Jednak co zawrzeć na stronie, tak by ludzie mieli chęć nas czytać?Dla niektórych jest to forma pamiętnika, inni natomiast w treści chętnie służą radą. Dodatkowo to miejsce w którym możemy podzielić się swoimi opiniami na różne tematy na czasie. Niektórzy udostępniają na stronie fragmenty życia prywatnego. Co ma wzięcie?

Warto podkreślić, że dobry blog to forma świetnej komunikacji między blogerem a czytelnikiem. Możemy wkręcić każdego w nasze codzienne życie i sprawić, że będziemy bardzo chętnie i często odwiedzani. To wszystko co przekazujemy internautom buduje nasz wizerunek w sieci i od nas zależy jak go wykorzystamy dalej. Jak odbierze nas końcowy czytelnik.

Ciekawie prowadzone blogi przysporzą nam dużą ilość fanów, a to w konsekwencji przełoży się na zyski w formie pieniężnej, gdyż wiele z firm będzie chciało pokazać się na łamach naszego bloga i zareklamować dany produkt. Tym samym staniemy się liderem opinii, czyli influencerem. Poprzez nasz wpływ na odbiorców, przekonamy ich do swojej racji. Rzeczywistość jaką będziemy chcieli przekazać przełoży się na przyszłe zakupy potencjalnych klientów, firm które polecamy. Oczywiście możemy także poddać je krytyce i na to również powinny być gotowe osoby współpracujące.

Jak zrobić dobry blog?

Pisać każdy potrafi, jednak nie każdy swoim pisaniem porwie czytelnika do działania. Warto także zwracać uwagę na błędy w pisowni, posługiwać się poprawną polszczyzną, pamiętając o zachowaniu wszelkich zasad gramatycznych. Warto również byśmy mieli pojęcie o czym piszemy i skupiali się na dziedzinie, w której rzeczywiście posiadamy wiedzę. Nie wypowiadajmy się na temat spraw, o których nie mamy pojęcia. Czytelnik to zauważy, wytknie, a niestety internet nie zapomina. W sprawach pomyłek jest wręcz bezlitosny.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to aby mieć jakąkolwiek pozycję w sieci należy trzymać się technicznych zasad. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na estetykę strony. Pamiętajmy o stosowaniu jednolitych fontów, wyróżnianiu tytułów oraz śródtytułów. Testy w akapitach nie powinny być za długie, gdyż znudzą czytelnika i odruchowo przejdzie do dołu strony, bez czytania ich, lub co gorsza od razu zamknie naszą stronę.

Co zamieszczać w sieci?

Blog to Twoja e-wizytówka, niezależnie od tego czy jesteś osobą prywatną, czy piszesz jako firma. Zadbaj więc by pokazać się tutaj od jak najlepszej strony. Nie koncentruj się na jednym temacie, wprowadzaj różnorodność, czym na pewno zachęcisz czytelnika do ponownego wejścia do Ciebie. Pokaż swoją firmę, biuro czy też współpracowników. Zaprezentuj ich zdjęcia, nie tylko suchy tekst. To wszystko wpłynie na dalszy rozwój oraz możliwość płatnych współprac. Warto również sięgnąć po porady specjalistów. To oni przeprowadzą Cię przez trudny temat jakim jest SEO. Afterweb wskaże kierunek oraz zoptymalizuje działania, byś stał się widoczny w sieci. W końcu od tego zależy Twój sukces i napływ kolejnych czytelników.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Porady