KsiążkiNews

Świąteczne propozycje od Wydawnictwa Wilga

Chociaż zapewne wśród propozycji prezentowych dla dzieci królują zabawki, ja dziś chciałabym uzupełnić tą listę i dodać do niej prezenty w postaci książek. Myślę, że warto zaczepić w naszych dzieciach chęć do czytania już od najmłodszych lat. Propozycje jakie dziś Wam pokażę pochodzą od Wydawnictwa Wilga. Zaczynamy.

 

Na początek coś typowo świątecznego – List do Mikołaja.
W oczekiwaniu na magiczne święta Bożego Narodzenia przeczytaj tę wyjątkową opowieść o małej myszce, która pomagała Mikołajowi wybrać najlepsze prezenty dla dzieci. Znajdź dwie koperty ukryte w książce oraz specjalny ozdobny papier. Napisz na nim własny list do Mikołaja.

 

 

Czy napisaliście już wraz z dzieckiem list do Świętego Mikołaja? Jeśli nie to ta książka może być świetnym wstępem do tego, aby właśnie go zacząć. Szczególnie, że książka podsuwa nam wszystkie potrzebne do tego rzeczy – kopertę wraz z papierem w środku – a na nim słowa „Drogi Mikołaju…”. Może dzięki temu listowi poznacie wymarzoną listę prezentów Waszego dziecka, a dodatkowo wprowadzicie miłą, co roczną tradycję pisania listów, która mam wrażenie ostatnio coraz bardziej zanika.

 

 

 

 

 

Książka ma piękna oprawę, kolorowe obrazki przyciągają oko, a tekst jest na tyle krótki, że na pewno zaciekawi i nie znudzi małego czytelnika. Na kartkach książki znajdziemy opowieść o rodzeństwie, które przygotowuje się do Świąt, właśnie poprzez napisanie listu do Mikołaja. Jednak list nie trafia w jego ręce a pewnej myszki, która szuka materiału na kołderkę. Co się stanie dalej? Czy Mikołaj dowie się co dzieci chcą dostać w prezencie?

 

Kolędy i pastorałki 
Boże Narodzenie to radosny czas, w którym całe rodziny gromadzą się, by świętować przyjście na świat Pana Jezusa. Przy świątecznym stole najbliżsi dzielą się opłatkiem, rozbrzmiewają kolędy i pastorałki. W książce znalazło się kilkadziesiąt najpiękniejszych kolęd, znanych i mniej znanych – Cicha noc, Lulajże, Jezuniu, Do szopy, hej, pasterze czy Jam jest dudka.

 

 

 

 

Ta propozycja to nic innego jak właśnie pięknie ilustrowany zbiór kolęd i pastorałek, który powinien znaleźć się w każdym domu, w razie gdybyśmy zapomnieli słów, przyjdzie nam z pomocą ;).
Magiczne Święta
Oto książka, która wprowadzi was w radosny, niepowtarzalny nastrój. Znajdziecie tu najpiękniejsze kolędy, cudowne wiersze i opowieści o magii świąt Bożego Narodzenia, poznacie tradycje bożonarodzeniowe, spotkacie Świętego Mikołaja i dowiecie się, jak zrobić oryginalne świąteczne upominki i ozdoby.

 

 

 

 

 

Ta książka to taki kalendarz adwentowy, przestawiony właśnie na jej stronicach. Na każdej z nich mamy datę, zaczynając od 1 grudnia, który to jest listem od Świętego Mikołaja. Potem kolejno przychodzi 2,3,4 … aż do 26 grudnia czyli ostatniego dnia Bożego Narodzenia. Odkrywając kolejne dni poznacie przepisy na słodkie upominki, wysłuchacie różnych opowieści, oraz dowiecie się wielu innych ciekawych rzeczy związanych ze świętami.

Brulion zabaw na święta
Przestań liczyć pierogi, nie zerkaj nerwowo na choinkę, daj szansę świętemu podrzucić prezenty. Weź brulion, skrzyknij rodzinkę i zagrajcie w łapki, kółko i krzyżyk, bystre oko, połącz kropki i wiele innych.

 

 

 

 

 

 

Brulion zabaw na święta to zeszyt, który wyglądem może nie kusi jak wiele innych kolorowych książek, natomiast zawartość jest nietypowa i bezcenna. Znajdziemy w nich wiele gier i zabaw przy pomocy papieru i ołówka – na pewno większość z nich pamiętacie z dzieciństwa, a może wiele też jeszcze nie znacie. W dobie ery komputerów takie oderwanie to świetne oderwanie i powrót do chwil kiedy razem z rówieśnikami bawiliśmy się w kartofla, smoka, czy łapki. Oczywiście znajdziemy tu też świąteczne akcenty – przykładowo pierwsza kartka to kalendarz adwentowy, który można wyrwać, wyciąć lub po prostu pokolorować…

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki